29 січня київські вчителі протестуватимуть через невиплату зарплат

  Освіта у скруті. Від нефінансування потерпають навчальні заклади Києва. Столична влада заборгувала освітянам мільйони гривень.

  Директори шкіл та профтехзакладів, що фінансуються зі столичного бюджету, скаржаться - зарплати та стипендій не бачили з грудня. Куди вже вони тільки не скаржилися - і Президенту, і Прем`єру, і в Генеральну прокуратуру. Навіть хотіли виходити на пікети. Та повірили обіцянці мера, що борги виплатять, але ситуація погіршилася. Майже всі школи отримали попередження про відключення від електропостачання за борги.

  В училищах гірше. У більшості з них заняття проводяться в пітьмі. А з понеділка їм погрожують відключити ще й воду.

  Профільний заступник мера - Віталій Журавський проблему невиплати заробітних плат працівникам освіти коментувати відмовився.

  А от начальник Головного управління освіти і науки міськадміністрації Лілія Гриневич стверджує, що зарплату заборгували лише вчителям Деснянського району. Проблеми з невиплатою заробітної плати - взагалі немає. До того ж, скасування 20-відсоткової надбавки мера працівникам освіти чиновники пояснюють торішньою постановою уряду. Згідно з якою всі надбавки виплачуватимуть лише після того, як столиця ліквідує свої заборгованості за комунальні послуги. А от яким чином пов`язані надбавки вчителям та оплата за комірне, - чиновники не пояснюють.

  Лілія Гриневич, начальник Головного управління з питань освіти і науки Київської міськдержадміністрації: "Сьогодні по місту Києву заборгованість по заробітним платам, зрештою, це ще не важається заборгованість, а затримання, вмплати заробітної плати є у Деснянському районі. І вона повинна бути усунута найближчим часом. В інших районах - виплачена заробітна плата".

  Освітяни налаштовані рішуче. Якщо цього тижня зарплати не дочекаються - вимагатимуть її під стінами мерії. Акцію протесту запланували на 29 січня.

  Попередній матеріал
  Інтерв`ю Юлії Тимошенко "5 каналу" - запис ефіру 21 січня
  Наступний матеріал
  Обама заборонив подарунки та зменшив зарплатню в адміністрації
  Теги:
  Loading...