23 га Святошинського лісу вже завтра можуть дозволити вирубати під нове кладовище

  Замість лісу - цвинтар. 23 гектари Святошинського лісу вже завтра можуть дозволити вирубати під нове кладовище. Земельну ділянку на Гостомельському шосе біля заказника "Пуща-Водиця" хочуть віддати комунальній ритуальній службі. Питання вже включили до порядку денного найближчої сесії Київради. Хто поклав око на заповідні гектари - дізнавалися кореспонденти "5 каналу".

  Журналіст "5канал": "З одного боку - ліс, з іншого - кладовище. Іван каже, кілька років поспіль тутешній цвинтар розростається на очах. Та пускають сюди не всіх. Лише з навколишніх сіл".

  Цвинтар не офіційний. Тут ховають померлих мешканців кількох навколишніх сіл. Розширити територію в лісі та збільшити кладовище хоче одна з міських ритуальних служб. Каже, місць для поховання в Києві катастрофічно не вистачає. Отримають цю ділянку, а заодно й упорядкують кладовище. Дерева не чіпатимуть.

  Дмитро...., директор ритуальної служби: "Для нас дорого на сьогоднішній день вирубати ліси,певна кількість, невеклика кількість дерев  має бути знесена. Там де мають бути зроблені дорожки, але тотальної вирубки лісу не передбачається".

  Денис Москаль, голова екологічної комісії в Київраді: "Не можуть знайти місця - це якраз і є корупційна складова".

  В екологічній комісії Київради обурені. Кажуть - ритуальні служби не хочуть шукати вільних площ для цвинтарів у Києві, бо це їм вигідно. За дефіцитні місця кияни готові платити більше.

  Денис Москаль: "А якщо трошки (жестом показує гроші) - є. Цій службі не вигідно зробити нове кладовище там де є місця для поховань, тому що зникає корупційна складова".

  Ритуальна служба: "Я б и не ставив так питання, що ритуальній службі вигідно. Це вигідно всьому місту Києву, тому що питання пошуку місць для поховання це є нагальне питання в нашій сфері взагалі".

  Вирішення такого нагального питання традиційно гальмують у верхах. Столична влада ніяк не може домовитися з областю про розширення меж Північного та Південного міських кладовищ. Зміна яких прописана в діючому Генеральному плані столиці. Та досі - лише на папері. Доки чиновників "вічні" питання не хвилюють - Святошниський ліс під загрозою вирубки.

  Ганна Рибалка, Сергій Клименко, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Судові дебати розпочалися у Шевченківському райсуді столиці у справі Комарницького
  Наступний матеріал
  Спроба захоплення території автостоянки на вулиці Ревуцького [відео]
  Теги: