15 років із несправним дахом живують мешканці хрущовки в Києві

  15 років із несправним дахом живують мешканці хрущовки на вулиці Олексіївській. Тут щороку лагодять покрівлю, однак марно. Стеля продовжує протікати.

  Миска та відро щозими стають обов`язковими атрибутами інтер`єру оселі Наталі Зімньої. Жінка  змушена тримати посуд у кімнаті через несправний дах. Найбільше мешканка 5-го поверху потерпає взимку, коли на покрівлі тане сніг.

   Наталя Зімняя, мешканка будинку: "Ніколи не знаєш коли воно прорве. А прориває тоді, коли він тане, коли мороз воно підхватило, все чудово. Як тільки тане - все. Ось прошу. Ось це з 28-го грудня 3 рази вже був потоп. Ліжко навіть розвернула, тому що все тече на ліжко".

  Люстра в оселі киянки уже давно перетворилася із постачальника світла на джерело талої води.

   Наталя Зімняя, мешканка будинку: "Я просто відразу заклеюю виключатель, ось лейкопластером, тому що заходиш рука так і тягнеться включити світло. А так до цалафана доторкнулася і все вже боїшся. Ось це живу із бра".

  Ольга Власова, мешканка будинку: "Дах плоский, там трхи підтопилося. А верхній сніг, він не дозволяв цій воді кудись стекти. І тому все це почало стікати до нас в квартиру. Ми тут Новий рік зустрічали з відрами з ганчірками".

  Пані Ольга хоч і мешкає у сусідньому під`їзді. Але в її квартирі ситуація не краща. Користування світильником - для неї теж задоволення небуденне. Жінка розповідає - комунальники на їхні звернення реагують по-своєму: чистять дах від снігу.

  Ольга Власова, мешканка будинку: "Вони ходять до нас кожен день, тому що щось, десь у когось тече. І вони значить б`ють цими ломами, чим остаточно розбивають нам цей дах".

  Але це ситуацію не рятує. Усі 15 років, саме стільки часу у поверхівці на Олексіївській тече дах, просять змінити його на новий двостічний. У ЖЕКу на це мешканцям - відверто радять не будувати ілюзій.

  Людмила Кукелко, заступник директора з питань благоустрою КП "Батиївське": "Із 228-ми будинків жоден будинок за весь час, ну я працюю в комунальній сфері 10 років, не було такого щоб переробили хоч одну покрівлю".

  У столиці діє бюджетна програма капітального ремонту житлового фонду. Відповідно до неї у будинку можуть замінити покрівлю. Утім дах обіцяють з м`яких матеріалів, а не з шиферу, як просять мешканці.

  Людмила Кукелко, заступник директора з питань благоустрою КП "Батиївське": "Шиферну? Я знаю - переробити. Я знаю у мене було колективне звернення. Це потрібно  робити, по-перше, проект будинку, тому що просто так це не зробиться. Там треба міняти і лаги, це повністю по проекту будинку перероблювати все. На це треба такі капітальні вложення, загальноміські".

  Утім чи пощастить мешканцям хрущовки отримати хоч якусь покрівлю, замість черговОго латання - невідомо. Адже, в Солом`янському районі капремонту потребує кожен 5-й будинок.

  Наталя Новосядла, Юрій Усік, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Черненко: Вибори мера Києва мають проходити у два тури
  Наступний матеріал
  Як комунальники розчищали територію біля палацу "Україна" [відео]
  Теги:
  Loading...