11 депутатів Київради пройшли до парламенту

  Одинадцятеро депутатів Київради пройшли до парламнету, і троє з них вже склали повноваження, задля отримання мандатів Верховної Ради. Утім, обіцяють столицю не забувати і вже готують перші законопроекти. Які саме - з`ясовувала Світлана Одаренко.

  Майже кожен десятий столичний депутат - тепер народний. Після парламентських виборів свій статус змінять 11 обранців. Найбільший відтік до парламенту - у фракції "Удар": семеро депутатів. Серед них, зокрема, і її чільник - Віталій Кличко. Каже, на Грушевського, 5 він зможе нарешті здійснити свою мрію: пришвидшити вибори міського голови в столиці.

  Віталій Кличко, депутат Київради: "Ми будемо ініціювати вибори мера та Київради. Вибори мера повнинні пройти в 2 тури, щоби більшість киян, а не 15-20 відсотків. І ми будемо намагатися щоби вибори мера і Київради проходили в тей термін - останній тиждень травня".

  РАзом із Кличком у парламент пройшли Наталя Новак, Валерій Карпунцов, Валерій Іщенко, Роман Романюк, Марія Іонова та Микола Паламарчук. Усі обіцяють - "зверху" - дбати про Київ.

  Наталя Новак, депутат Київради, фракція "Удар": "Стосовно містобудування у нас все ж таки нема таких усталених правил, закон достатньо розпливчастий, і вплив громади на забудову історичних частин міста, забудову в своїх дворах - мінімальний. Ми хочемо підняти роль громади. Крім того ми бачимо що робиться із тимчасовими спорудами - ці питання теж треба урегулювати".

  За часів Леоніда Черновецького, пригадують, отримали досвід і блокування трибуни і штовханини. Тому парламентські баталії - їх не лякають. Згадують - найяскравіші сесії. 

  Валерій Карпунцов, депутат Київради, фракція "Удар": "Дуже запам`яталися нам ті часи коли ми два дні утримували трибуну, блокували роботу Київської міської ради під час набуття перехідних положень земельного кодексу. Команда Черновецького вони хотіли там значну кількість - тисчі гектарів роздерибанити. Ми їм цього не дали і це нам запам`ятолось дуже гарно. Ви пам`ятаєте є ці кадри з Віталієм - навіть йому довелося навіть поштовхатися, але він нікого звісно не бив".    

  Ця сесія для "кличківців" - остання. Заяви про складання повноважень написали ще напередодні. Однак вирішили відкласти їх на кінець засідання. А от позафракційний депутат Дмитро Андрієвський - який виграв у однму зі столичних Округів як мажоритарник - у сесійні кулуари Київради - лише зайшов привітатися.

  Дмитро Андрієвський, депутат Київради (2002-2012): "10 років я представляв територіальну громаду, будучи депутатом київської міської ради і багато таких важливих рішень було прийнято за моїм поданням - це і в 2006 році надбавки вчителям, лікарям київським, про заборону внесення змін до генплану, про повернення киянам пейзажної алеї. таких рішень було багато і саме по цьому напрямку я буду працювати у захисті прав киян і у ВР". 

  Натомість б`ютівець Олександр Бригинець, який переміг у 217му окрузі - значок депутата Київради збирається зняти останньої миті. Заяву - ще не писав.

  Олександр Бригінець: "Це не означає що я вагаюся де працювати тому що ярозумію, що у ВР можливостей навіть для контроля київських ситуацій значно більші, але поки ВР займається загальнополітичними питаннями туту можна займатися якимись реальними справами . більше я можу бути корисний київській громаді тіт. Тому я буду працювати до останнього в цій комісії". 

  Вже не є київськими депутатами - голова фракції "Народної партії" Валерій Мошенський та депутат від Партії регіонів Лариса Мельничук. Замість них та решти тепер вже народних обранців наступної сесії Київради прийдуть - нові зі списків партій.

  Світлана Одаренко, Віктор Сніжко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У США двоє невідомих виграли в лотерею півмільярда доларів
  Наступний матеріал
  4 нові вулиці з`явилися на мапі Києва
  Теги: