100-літній будинок на Хрещатику хочуть знести для побудови хмарочосу

  Під загрозою будівельного крану опинилася ще одна пам`ятка аріхтектури. Це садиба архітектора Катеринича на вулиці Грушевського.

  Будинку більше ста років. Йому вдалося вціліти під час війни. Утім, зараз на нього поклали око можновладці - на його місці хочуть звести хмарочос. Дозвіл на знесення будівлі у 2003 році дала мерія. Утім, зараз Київський центр охорони і реставрації пам`яток визнав садибу об`єктом культурної спадщини. Тепер свій вердикт має дати столичне управління культурної спадщини. Саме від його рішення залежить подальша доля садиби Катеринича. 

  Тася Живкова, активістка: "Він є історичнию пам`яткою, тому що цей будинок на Грушевського 4-Б - приклад старої довоєнної київської забудови. Він "останній із Могикан", який пережив Другу світову війну, і який є решткою старого Києва".

  Олександр Дядюк, юрист: "Прийнято рішення щодо занесення будинку до переліку щойновиявлених пам`яток культурної спадщини. Це дасть змогу продовжити захист будинку в юридичній площині, тому що закон має вищу юридичну силу. Пам`ятки зносити не можна, це дасть змогу звернутися до київської міської ради, про відміну попередніх рішень про знесеня цього будинку".

  Попередній матеріал
  КРУ: міські та районні бюджети Київщини недоотримали більше 250 млн. грн.
  Наступний матеріал
  КМДА обіцяє близько 200 мобільних вбиралень до Євро-2012
  Теги: