dt.ua

Запуск першого українського супутника зв'язку "Либідь" перенесено на кінець року

  Запуск першого супутника національної системи супутникового зв'язку (НССЗ) "Либідь", відкладений на літо у зв'язку з анексією РФ Криму, зміщений на кінець року з технічних причин. Про це пише Інтерфакс-Україна, з посиланням на джерело в ракетно-космічній галузі.


  "Старт "Либеді" не скасований. Ми відклали на кінець року пуск, який був перенесений у зв'язку з подіями в Криму з весни на літо. Цього разу терміни пуску коригуються з технічних причин: старт перенесено у зв'язку з необхідністю доопрацювання космічного апарату російським виробником", - розповіло джерело.

  "На сьогодні прийнято рішення про те, що управління КА "Либідь" буде вестися з Києва", - додав співрозмовник.

  Він також нагадав, що спочатку підготовка наземної інфраструктури станції управління супутником велася в Національному центрі управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ) в Євпаторії, проте, у зв'язку з анексією РФ Криму, українська сторона змушена вирішувати питання про перенесення наземної станції управління в інший пункт.

  "Ми вже поставили питання перед російською стороною про повернення нашого обладнання, що залишилося на анексованій території", - розповіло джерело.

  Контракт між ДКАУ та канадською MacDonald Dettwiler and Associates (MDA) на створення супутника національної системи супутникового зв'язку (НССЗ) "Либідь" був підписаний у грудні 2009 року. Згідно з контрактом, MDA виступає головним підрядником по створенню системи. Супутник створюється на платформі Express 1000HТ ВАТ "Інформаційні супутникові системи ім.академіка Решетнева " (ІСС, РФ).

  Фінансування проекту забезпечується за рахунок кредиту Канадського експортного агентства (EDS) у розмірі $ 254 600 000, залученого під гарантії уряду України влітку 2009 року. Договір про розміщення українського супутника на орбіті був підписаний у березні 2012 року держадміністраціями зв'язку України (Держспецзв'язку) та Франції.

  За даними ДКАУ, планується, що КА "Либідь" працюватиме на геостаціонароной орбіті в орбітальній позиції 48 градусів східної довготи з використанням трьох променів: євро-українського, західно-африканського й індійського, які в цілому зможуть забезпечувати трансляцію до 900 телевізійних каналів.

  Запуск супутника планується забезпечити за допомогою української РН "Зеніт- 3SLБФ" з космодрому "Байконур" (Казахстан). Раніше пуск планувався на кінець квітня цього року.
  Попередній матеріал
  До дніпропетровської влади за допомогою звернулося більше 570 кримських переселенців
  Наступний матеріал
  Північ Донецької області повністю очищено від терористів - керівництво АТО
  Теги:
  Loading...