За місяць почнеться серійний продаж першого легковика з водневим двигуном

  Перший у світі автомобіль з водневим двигуном - вироблений компанією Toyota седан Mirai, ("Майбутнє") - надійде в продаж в Японії 15 грудня і буде коштувати близько $ 62 тис.

  Як повідомила газета "Ніккей сімбун", в Європі та США цю машину можна буде купити вже влітку наступного року.

  В Японії Toyota до кінця року розраховує продати близько 400 Mirai, зокрема за рахунок того що уряд країни обіцяв виділяти субсидії в розмірі $ 17 тис. для кожного покупця такої екологічно нейтральної машини.

  За даними компанії, єдиним продуктом роботи двигуна Mirai є вода: ніякі шкідливі речовини в атмосферу не викидаються. Бака водневого палива автомобіля (повністю заповнюється за 3 хв.) Вистачить приблизно на 650 км шляху, вартість палива в перерахунку на 1 км повинна скласти близько 10 ієн ($ 0,09).

  У наступному році інша японська компанія - Honda - планує випустити аналогічний автомобіль, який, як очікується, буде знаходиться в тій же ціновій категорії, що й Mirai. Як відомо, на японському автогіганті Honda розробили систему, яка дозволяє використовувати автомобіль на водневому паливі в якості резервного електрогенератора. В основу системи покладена модель FCX Clarity з двигуном на водневих паливних елементах, яка з 2008-го року в обмежених кількостях продається в Японії і США. З повним баком цей автомобіль може проїхати до 150 кілометрів.

  Нова технологія Honda дозволяє використовувати двигун машини для вироблення електроенергії. Автомобіль може таким чином виробляти 9 кіловат протягом семи годин. У більш економному  режимі система здатна постачати електроенергію середньостатистичний сімейний будинок протягом шести діб.

  Попередній матеріал
  Окупанти намагаються задушити кримськотатарські організації багатомільйонними штрафами
  Наступний матеріал
  Російські війська обстріляли з "Градів" селище на Луганщині - є жертви серед цивільних