Умілець із Вінничини перетворив "Запорожець" на амфібію

  Машину-амфібію створив умілець із Вінничини. Колись це був старенький "Запорожець", а зараз - агрегат, який їздить як по землі, так і по воді. Його власник переконує: це найкраще авто для поїздок на полювання чи рибалку. Назва також унікальна - "Заповодець".

  "Заповодець" - це "Запорожець", який може їздити водою. Усі, хто бачив цей агрегат, запам`ятає його на все життя.

  Хлопчик: "Не реально якось. Чому? Бо, ніколи такого ще не бачив. Не може такого бути, що їздить по воді".

  Мотор від швидкісного катера, позаду турбіна-водомет. Важить залізна амфібія 740 кілограмів. Водою розвиває швидкість до шістдесяти кілометрів за годину. Його винахідник - Петро Кіщенко - каже: все це завдяки закону Архімеда. І конструкторам „Запорожця”, які дали простір для експериментів, створивши такий унікальний транспорт. На все про все пішло три тижні та не більше тисячі гривень. 

  Петро Кіщенко, винахідник: "Ничего здесь не добавлено. Все есть в родном состоянии. Как он есть заводом изготовителем выпущенный, так он и остался. Ну, большое спасибо конструкторам, что они чем думали, там и поставили двигатель. И он так и держится очень хорошо на плаву".

  Ідея сконструювати таку машину, щоб і на воді, і на суші, в "кулібіна" із Тростянця виникла давно. Адже захоплення мисливством та риболовлею вимагає мати власний плавзасіб. Та й до дачі водою діставатися швидше. До того ж, "Заповодець" може використовувати будь-яку марку бензину. І витрата пального мінімальна - близько 5 літрів на сотню кілометрів.

  Олена Кіщенко, дружина винахідника: "Когда он сказал, что будет делать "Запорожец" чтобы он плавал – как-то не поверила. Мне просто это интересно было. Но, он задумал и сделал. Я всегда говорила, что "Запорожец" надо сдать на металлолом. Он мешал во дворе нам стоять. А он – нет. Я с него сделаю плавающее. И все".

  Місцеві бізнесмени вже приходили до "тростянецького кулібіна" - пропонували обміняти "Заповодець" на дорогу іномарку. Проте відповідь отримали негативну.  

  Петро Кіщенко, винахідник: "Я ее не собираюсь ни продавать, ни меняться, и никому делать. Это "фюст экзэмпле". То есть, единственный экземпляр". 

  Місцеві рибалки кличуть Петра Кіщенка „паном Самоходиком”. За час існування диво-мобіля у винахідника назбиралося чимало курйозних історій. Адже кожен виїзд супроводжується надмірною увагою з боку місцевих дітлахів та автомобілістів. Проте, чоловіка це не дратує. Головне, каже – позитивні емоції.

  Юлія Шипунова, Олександр Миронов, Вінниччина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Поліція у Чикаго затримала до 150 мітингувальників
  Наступний матеріал
  У Китаї стартував чемпіонат із запуску повітряних зміїв
  Теги: