5.ua

Український оборонно-промисловий комплекс поставляє на експорт 97% продукції

  Український оборонно-промисловий комплекс поставляє на експорт 97% всієї вироблюваної продукції, тому налагодження співпраці між ОПК і Збройними силами України дуже важливе.

  Про це під час круглого столу на тему ”Невідкладні заходи для армії України на тлі агресії з боку Кремля” заявив народний депутат України, колишній гендиректор держпідприємства ”Завод ім. Малишева”, що нині входить до складу держконцерну ”Укроборонпром”, Віталій Немилостивий, повідомляє УНІАН.

  «Український ОПК працює - 97% своєї продукції поставляє на експорт, що підтверджує його науково-виробничий потенціал», - відзначив Немилостивий.

  За його словами, за останні 10 років на експорт було відправлено від 93% до 98%.

  На думку Немилостивого, дуже важливо налагодити співпрацю між ОПК і ЗСУ.

  «Якщо в армії немає зразка озброєння, що виробляється в ОПК, то його ніхто не купуватиме, завжди ОПК залежатиме від Збройних сил. Якби Міноборони не прийняло на озброєння танк «Оплот», то не було б експортних контрактів, те саме стосується фінансування виробництва БТР-4», - відзначив він.
  Крім того, експерт вважає за необхідне ліквідувати концерн «Укроборонпром» і створити на його основі держструктуру. При цьому він відзначив необхідність реформувати систему генеральних конструкторів.

  ”Систему генконструкторів необхідно реформувати, оскільки на сьогоднішній день вони мають дуже багато прав, але не мають жодних зобов`язань», - відзначив Немилостивий.
  На його думку, оборонний потенціал держави останніми роками цілеспрямовано знищувався, державна програма реформування і розвитку ОПК на 2008-2013 роки фактично була цілеспрямовано не виконана.

  Нагадаємо, сьогодні, 7 березня, виконуючий обов`язки Президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов звільнив Сергія Громова з посади генерального директора державного концерну “Укроборонпром”.

  Попередній матеріал
  Путін: сподіваюсь, Паралімпіада знизить загострення пристрастей навколо України
  Наступний матеріал
  Міграційна служба Росії спростувала інформацію про понад 140 тис. біженців з України