5.ua

Україна буде співпрацювати з Норвегією та Швецією у сфері ядерної і радіаційної безпеки

  Україна домовилася з Норвегією та Швецією про співробітництво у сфері ядерної і радіаційної безпеки.


  Про це повідомлено на сайті Державної інспекції ядерного регулювання.

  "Під час візиту прем'єр-міністра Норвегії Ерни Солберг 18 листопада 2014 в Київ було підписано двосторонню міжвідомчу угоду між регулюючими органами України та Норвегії про співробітництво у сфері ядерної і радіаційної безпеки. Крім того, Державна інспекція ядерного регулювання України підписала тристоронню заяву про співпрацю в сфері ядерної та радіаційної безпеки з регуляторами Швеції (SSM) і Норвегії (NRPA) ", - сказано в повідомленні.

  Згідно з думкою представників Держінспекції ядерного регулювання, це є логічним продовженням ініціативи Швеції і Норвегії про початок тристороннього співробітництва з Україною у сфері ядерної безпеки та захищеності, яку було висловлено в березня 2014 року під час проведення Гаазького саміту з ядерної безпеки.

  "Мета ініціативи - визначити потреби в галузі забезпечення безпеки та захищеності атомних електростанцій України, провести ряд заходів з модернізації систем фізичного захисту АЕС, посилити регулюючий нагляд за ядерною безпекою та захищеністю, вдосконалити законодавство", - зазначили у відомстві.
  Попередній матеріал
  Визначився склад збірної України з біатлону на І етап Кубка світу
  Наступний матеріал
  У центрі Москви згорів десяток елітних автомобілів