У Вінниці навчилися видобувати електрику з картоплі [відео]

  Електрику з картоплі навчилися видобувати у Вінниці. Звичайна цікавість аспіранта місцевого вишу захопила усю кафедру аграрного університету. Тепер там експериментують не лише з коренеплодами. Молоді науковці кажуть, альтернативну енергію можна видобувати також із овочів, фруктів і навіть кактуса.

  Аспірант аграрного університету Віталій Янович окрім основного фаху - механізація, захопився ще альтернативною енергетикою. Якось прочитав, як відомі італійські винахідники Луїджі Гальване та Алессандро Вольта експериментували над електричними явищами. Їхні досліди аспірант вирішив втілити на практиці.

  Віталій Янович, аспірант Вінницького національного аграрного університету: "Почитавши от ці наукові трактати, в мені було таке бажання повторити даний експеримент, дослід, оскільки під руками була картопля, я думаю, а чому б і ні".

  Науковець демонструє своє дослідження - у картоплину встромляє два дротики: мідний і залізний. Каже, за допомогою окислення металів утворюються два полюси - плюс і мінус. А відтак лампочка світиться.

  Віталій Янович, аспірант Вінницького національного аграрного університету: "Оказується від різниці металів і від сорту бараболі – різна напруга на виході. Зокрема, більша напруга – це при поєднанні цинкового дротику і міді".

  Шматок картоплі виділяє енергію 1 вольт. Щоб засвітилася лампочка, потрібно 220 шматочків. Про масове застосування такої альтернативної енергії - не йдеться, кажуть у виші.

  Ігор Паламарчук, декан факультету механізації ВНАУ: "Перспективи даної ідеї можуть бути втілені в обмеженому виробництві. Наприклад, там де обмежене застосування комунікацій для того щоб провести електричний струм. Може у фермерських господарствах він може найти використання, але при використанні потужностей промислових, то даної потужності не хватить".

  Ідеєю видобутку альтернативної енергії захопилися і колеги Віталія Яновича.

  Викладач: "Попередньо це було відомо лише з уроків фізики, а на практиці це не підтверджувалось. Скажем так, дуже радий що це підтвердилось. Можна це здійснити".

  Викладачка: "Я дуже рада, що ми на кафедрі займаємося ось цим питанням. Я думаю, що в майбудньому ці питання будуть розвиватися і будемо знати як отримати енергію. Я думаю, що перспективи досить великі".

  Молодий науковець запевняє, альтернативну електрику можна отримувати із соковитих плодів та овочів - яблук, груш, лимонів та навіть кактусів. Крім того, каже аспірант, картопля після експериментів своїх поживних властивостей не втрачає.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Прокуратура спростовує заяви "дніпропетровських терористів" про те, що їх погано годують
  Наступний матеріал
  Ассанж серйозно хворий
  Теги: