У Нюрнберзі зазвучить винахід Леонардо да Вінчі

  Придумана Леонардо да Вінчі і побудована за його ескізами "Viola Organista" з 6 вересня п.р. вперше зазвучить в Німеччині. Про це 2 вересня повідомила церковний музикант з Нюрнберга Пія Преториус (Pia Praetorius).


  Перший концерт відбудеться в церкві Святого Егідія в Нюрнберзі (ФРН), де інструмент представить змайструвавший його піаніст і композитор з Кракова (Польща) Славомир Зубжицький.
  Він виконає, зокрема, єдиний в світі спеціально для "Viola Organista" написаний твір, автором якого є один із синів Йоганна Себастьяна Баха (Johann Sebastian Bach).
  Концерт в Нюрнберзі в цю суботу буде також й світовою прем'єрою: вперше винахід да Вінчі зазвучить в супроводі співаків, передає агентство epd.
  Спроектував інструмент, який представляє собою гібрид віолончелі та клавесину, італійський художник, вчений, винахідник Леонардо да Вінчі близько 525 років тому. Славомир Зубжицький побудував "Viola Organista" після багаторічної дослідницької роботи і представив її громадськості в 2013 році.
  Перший такий інструмент, який відкриває перед виконавцем унікальні музичні можливості, було створено в Нюрнберзі в 16-му столітті. Винахідник Ханс фон Хайден (Hans von Heyden) побудував так званий "Нюрнберзький скрипковий інструмент" (Nürnberger Geigenwerk) для курфюрста Августа Саксонського (1526-1586). У наступні століття було побудовано близько 90 подібних інструментів. Але тільки один з них зберігся до наших днів - сьогодні він знаходиться в музеї в Брюсселі (Бельгія).
  Попередній матеріал
  У Німеччині учасники АТО будуть лікуватися кілька місяців
  Наступний матеріал
  Багатодітна родина з Маріуполя з ВІЛ-інфікованою дитиною шукає прихистку