5.ua

У Києві збирають перший транспортник Ан-178 для армії

  Фюзеляж першого військово-транспортного літака Ан-178 зібрали у Києві. До кінця року завод Антонов планує повністю завершити будівництво новітнього транспортника. Міністерство оборони має бажання придбати щонайменше 5 таких літаків у майбутньому. Вони повинні замінити застарілі Ан-12.


  Важливий момент для заводу: тягач вивозить фюзеляж зі стапелів. Тепер на новий літак чекає остаточне складання. Крила, хвіст, двигуни та авіоніку планують встановити до кінця року – якщо не підведуть партнери.

  Генконструктор і президент ДП "Антонов" Дмитро Ківа обіцяє: у першому кварталі наступного року – не пізніше квітня-травня – літак уже літатиме.

  Ан-178 – транспортна версія Ан-158. Він зможе перевозити 15 тонн на відстань понад 3 тисячі кілометрів. Матиме змогу брати на борт три легкі броньовики або групу десантників. Буде і модифікація для бізнесу. Наприклад, літак може перевозити морські контейнери.

  На "Антонові" вважають: світовий ринок потребує 800 таких літаків. Міністерство оборони хоче придбати в майбутньому щонайменше п'ять таких Анів. Нині у співпраці з однією з німецьких компаній ведеться робота з просування українських транспортників на ринки країн НАТО. У модифікації для них буде західна авіоніка та інші складові. Натомість, із Росією нині співпрацю "Антонов" згортає.

  Олександр Аргат, Денис Савченко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  "В кабінетах": Ігор Коломойський - інтерв'ю 5 каналу (ПОВНІСТЮ)
  Наступний матеріал
  Експерти ОБСЄ моніторитимуть з Ростова ситуацію на російсько-українському кордоні
  Loading...