У Києві відбулись змагання машинок зі штучним інтелектом "Робо-рейс 2012" [відео]

  Фінальні змагання машинок зі штучним інтелектом "Робо-рейс 2012" відбулися у Києві. На них свої моделі, що долають дистанції без втручання людини, представили майже два десятки учасників з різних куточків України та гості з Білорусі.

  На трасі тільки роботи, уміло замасковані під іграшкові машинки на радіокермуванні. Але їдуть такі іграшки для дорослих без допомоги їхніх власників. І керує, і рішення на дорозі ухвалює штучний інтелект.

  Юрій Соломович, учасник замагань (Львів, Україна): "Ми поставили технічний зір, що допомагає їй орієнтуватися на трасі. Світлодіоди, які освітлюють поверхню, отут приймач, який приймає відбите світло, і там є мікропроцесор, який аналізує, як швидко світло повернулося до нього. Якщо спереду поставити перешкоду то вона зупиниться і поїде назад".

  Ось цей робот їде за принципом танка - повільно, але оминає усі перепони. Щоправда, штучний інтелект перед примхами природи не встоїть.

  Хомиченко Денис, учасник замагань (Брест, Білорусь): "Если будет дождь - это будет очень печально. Если будет солнце, то единственной проблемой может быть с датчиками, они инфракрасные и когда светит солнце они засвечиваются и подают неверную информацию".

  Якщо з кар’єрою автогонщика у роботів не складеться - допомагатимуть по господарству.

  Дмитро Скліпус, учасник змагань( Брест, Білорусь): "Сейчас у нас есть такая идея, на офисе у директора, чтобы он возил кофе в кабинеты. К нему сзади цепляется тележка, на кухне ставишь кофе на него, робот будет не торопясь, рядом со стенкой ехать и завезет так кофе".

  Змагаються роботи за принципом звичайних автоперегонів: хто перший подолав 10 кіл - той і переміг. А от мета конкурсу - глобальна - створити диво-автомобіль.

  Назар Круцкевич, організатор змагання: "В основному, аварії відбуваються з людського фактору - хтось десь зловив гаву, хтось десь щось випив за кермом. Роботи не п’ють, роботи не курять, вони уважні і завдання зробити такі системи управління, щоби робот автоматично возив вас в авто".

  Переможці змагань нагородять медалями, кубками та преміями. А новий сезон робото-перегонів розпочнеться вже восени.

  Ксенія Дворнікова, Віктор Сніжко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Кубок Євро-2012 експонують у центрі Львова
  Наступний матеріал
  В Афганістані невідомі отруїли більше 120 учениць жіночої школи
  Теги: