У Чорнобильській зоні відчуження зведуть сховище радіоактивних відходів

  У Чорнобильській зоні відчуження зведуть сховище радіоактивних відходів. Будівельні роботи офіційно відкрили на майданчику комплексу Вектор. Як кажуть у міністерстві з питань надзвичайних ситуацій, у сховищі зберігатимуть, всі шкідливі речовини, які є на теренах України. Фінансує проект Україна спільно з урядами Великої Британії, США, Франції, Німеччини.

  Дар`я Безродна, "5 канал": "Вже за рік цей будівельний майданчик має перетворитися на сховище радіоактивних відходів. Єдине в Україні, аби встигнути вчасно будівельники працюють понаднормово".

  Вони заливають надміцний бетон, рівняють спеціальні відсіки майбутнього сховища. Все - за закордонними технологіями. Для цієї бригади, яка зводила більшість сучасних обєктів на території зони відчуження, нове завдання не видається складним.

  Василь Ринь, будівельник: "Звичайна робота. Однаково, що будинок будувати, що це".

  Сюди звозитимуть все відпрацьоване радіоактивне сміття, що зараз лежить на застарілих базах підприємства Родон. Відходи з-за кордону, запевняють, сюди не потраплять.

  Володимир Холоша, голова державного агентства з управління зоною відчуження: "Наше законодавство забороняє приймати радіактивні відходи з інших країн. і коли проектувалося сховище, його об`єм був розроблений тільки під українські відходи, як сказав пан посол - це трошки більше 400 тисяч джерел".

  Коштує об`єкт 125 мільонів гривень. Близько 100 мільйонів виділив уряд Великої Британії. Ще 20 - Євросоюз. Українських серед них - лише 5. За умови вчасного фінансування будівельники обіцяють звести сховище вже за рік. Але запрацює воно пізніше, прогнозують оператори, які обслуговуватимуть споруду.

  Анатолій Шмойлов, головний інженер підприємства з поводження із радіактивними відходами: "Персонал на нашем предприятии есть, обучен и готов, а вот разрешительные документы получить, наверное, затянут, во времени".

  У міністерстві надзвичайних ситуацій планують розробити систему посиленої охорони цього стратегічного об`єкта.

  Дар`я Безродна, Олена Сорокіна, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Артилерійський вогонь відкрила армія Ємену по озброєних прибічниках опозиції
  Наступний матеріал
  "Вікіпедія" проти Берлусконі
  Теги: