5.ua

Туричнов особисто випробував систему для голосування "Рада-4"

  Систему для голосування "Рада-4" з ідентифікацією особи народних депутатів і системою персонального голосування може бути встановлена ​​в сесійній залі парламенту одразу після зимових канікул.


  Про це повідомив спікер Верховної Ради Олександр Турчинов після відвідування Інституту проблем математичних машин і систем НАНУ.

  "Наші провідні вчені говорять, що вони до зимової сесії готові забезпечити установку системи в залі Верховної Ради. Вже на зимовій сесії парламент цього скликання або вже наступного зможе користуватися новою системою, яка відповідає всім світовим зразкам", - сказав Турчинов.

  Олександр Турчинов також зазначив, що він, незважаючи на підготовлюваний секвестр бюджету, звертатиметься до уряду з проханням профінансувати впровадження цієї системи. Спікер нагадав, що на модернізацію системи "Рада-4" було передбачено 92 млн гривень. Також, можливо, буде потрібно збільшення цієї суми з поправкою на інфляцію.

  Нагадаємо, система "Рада-4" передбачає реєстрацію народного депутата за допомогою ідентифікації відбитка пальця. Також для того, щоб проголосувати, необхідно буде утримувати на пульті дві кнопки протягом певного часу. При цьому депутат не зможе без збою системи відійти від свого робочого місця в момент голосування. Також замість старого екрану буде вмонтований планшет, за яким депутат зможе відстежити результати запису на виступи, результати голосування, а також працювати з усіма документами, наявними в базі даних Верховної Ради, включаючи законопроекти, які виносяться на голосування, пов'язані з ними законопроекти, раніше прийняті і вже діючі закони.

  Спікер вже випробував нову систему у тестовому режимі і зазначив, що "Рада 4" дозволить не роздруковувати до кожного голосуванню тонни документів. При цьому він попросив розробників виключити можливість встановлення на даних планшетах розважальних програм, щоб депутати не відволікалися під час роботи.
  Попередній матеріал
  Бійці батальйону "Донбас" затримали чотирьох терористів з вибухівкою
  Наступний матеріал
  У Києві попрощалися із актором Віталієм Лінецьким
  Теги:
  Loading...