Тайських військових ознайомили з українським танком "Оплот"

  Українські танки для тайської армії. Найновіша вітчизняна бойова машина "Оплот" уже знайшла перших покупців. Вони готові придбати техніку для трьох батальйонів армії Таїланду. Всі бойові можливості нового танка вперше продемонстрували тайським військовим та журналістам. Подробиці в матеріалі Андрія Жигуліна.

  Вони бачили його у дії лише в інтернеті. Тепер військове керівництво збройних сил Таїланду приїхало до Києва - побачити всю міць "Оплоту" на власні очі. Спочатку генералів повезли до складального цеху в Харкові. Тепер їм демонструють всі можливості бойової машини на полігоні під Черніговом - збити гелікоптер, точно уразити ціль, з легкістю долати наскладніші ділянки місцевості та навіть занурюватися на п`ять метрів під воду. З таким завданням - нова бойова машина впорається на відмінно, каже командир поки що єдиного "Оплоту", випробувальник В`ячеслав Васильович:

  Випробувальник: "Основна перевага цієї машини - це працювати у високих температурних умовах. В світі є лише один аналог нашого танку - "Леопард", і навіть за деякими параметрами "Оплот" набагато краще..."

  П`ятнадцять хвилин навчального бою - і тайські військові мають змогу ще раз детально розгледіти машину зблизька. Головнокомандувач Королівської армії навіть не втримується і залазить всередину. Після зізнається: не дарма його країна віддала перевагу українській бойовій машині. Хоча свої танки пропонували також Росія і Китай.

  Прают Чан-О-Ча, Головнокомандувач Королівської тайської армії: "Сподіваюся, цей надзвичайний танк стане "Оплотом" наших військ. Я сьогодні особисто переконався у компетентності українських танкоивих розробників та в українцях, як надійних партнерах".

  Спочатку Таїланд закупить сорок дев`ять "Оплотів". Якщо вони витримають перші випробування, зокрема кліматом, дозамовлять іще.

  Вадим Кожевніков, представник "Укрспецекспорту": "Вартість однієї машини на експорт – понад 5 мільйонів американських доларів. Для української армії - ціна нижча. Але навіть вона не підйомна для вітчизняного оборонного відомства – українські військові можуть дозволити собі лише 10 таких "Оплотів", хоча військо потребує в 40 разів більше танків".

  Андрій Жигулін, Микола Лєбєдєв, 5 канал.

  Попередній матеріал
  КСУ переніс термін декларування витрат депутатами і держслужбовцями
  Наступний матеріал
  У Києві відкрилась виставка картин Кензо Такади
  Теги: