Студент із Донецька розробив технологію, за допомогою якої можна управляти механізмами [відео]

  21-річний студент із Донецька розробив технологію, за допомогою якої можна управляти механізмами - силою думки. За словами юнака, його винахід насамперед буде корисний інвалідам-візочникам та прикутим до ліжка.

  Побачити гітару в руках Володимира Гранковського - рідкість, частіше він працює над мікросхемами. Володимир захоплюється комп’ютерними технологіями і мріє зробити революцію в сфері Ай Ті технологій.

  У 21 рік Володимир уже має понад півсотні власних розробок. Одна з останніх - цей кардіограф. Він реагує на зміни ритму сердцебиття, і в разі серцевого нападу здатний автоматично викликати швидку.

  Володимир Гранковський, винахідник: "Он будет висеть у человека на поясе, к сердцу будут продключаться электроды. И он будет записывать кардиограмму в течении суток, недели. Туда вставляется сим-карта и он будет звонить. Мой кардиограф будет иметь возможность позвонить в скорую помощь".

  Нині Володимир працює ще й над приладом для керування механізмами - силою думки. Принцип його роботи: датчики зчитують сигнали мозку і передають їх на комп’ютер, який керує самим апаратом. Наразі таким чином студент уже керує іграшковою машинкою. Далі ж, сподівається, його розробка допоможе людям з обмеженими можливостями повноцінно рухатися.

  Олександр Анопрієнко, декан факультету комп’ютерних наук і технологій: "Это достаточно сложная штука, потому что она объединяет целый ряд технологий. Насколько мне известно, на постсоветском пространстве он явился первым, кто это довел до работающего образца – это очень непросто".

  До того ж, кажуть в університеті: головна перевага розробки їхнього студента - дешевизна. Підтримують юнака і рідні. Вони упевнені: Володимира чекає велике майбутнє.

  Зоя Молодих, бабуся винахідника: "Это его жизнь. Он хочет быть ученым, значит он будет, он стремится к этому. Как если человек стремиться к чему, он достигнет все равно".

  Винахідник упевнений: його розробки посядуть гідне місце в медицині. Але свого наукового майбутнього в Україні він не бачить. І після закінчення університету планує поїхати до США.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, "5 канал".

  Попередній матеріал
  300 тис доларів виплатить корпорація "Бі-бі-сі" лорду Макелпайну
  Наступний матеріал
  У головному конкурсі Римського фестивалю продемонструють українську стрічку
  Теги: