Школярі з Одещини знайшли кілька шляхів використання опалого листя

  Троє школярів з Одещини знайшли спосіб, як заробити на опалому листі. Вони пропонують робити з нього біогаз, паливні брикети та навіть одноразовий посуд – таку собі альтернативу пластиковим стаканчикам та тарілкам. Останнім варіантом використання листя вже зацікавилися закарпатські бізнесмени.

  Свої бізнес-ідеї школярі з райцентру Балта, що на Одещині, знайшли в інтернеті. Адже одноразовий посуд із пальмового листя, бамбуку та цукрової тростини стає дедалі популярнішим у світі. Дітям лишилося тільки з’ясувати, яка з рослин в Україні може замінити пальму.

  Ірина Васильєва, учениця 11-го класу: "Дослідили, які саме листя підходять для нашої місцевості - це будуть дубові, горіхові, осикові. Чому саме це листя - тому що там є дубильні речовини, вони є таким клеєм, біологічним клеєм, тому вони найкраще підходять".

  Дослідні екземпляри виготовляли власноруч – обробляли листя парою, потім пресували його дві доби. Кажуть, такий посуд витримує і холодильник, і мікрохвильову піч, і духовку. Вартість такої тарілки – гривня, у серійному виробництві - у кілька разів дешевше. Залишкам листя юні винахідники також знайшли застосування - пропонують із них робити екологічно чисті паливні брикети. 

  Наталя Сєранова, учителька економіки: "Внаслідок того, що він буде під пресом спресований і ємність тепла в нього набагато більша, ніж в звичайного дерева, то воно горить в три рази довше, ніж звичайне поліно дерев’яне".

  Торік учні цієї школи винайшли насадку для кухонних газових плит, що дають змогу заощадити до 15 відсотків газу, підрахували: у державних масштабах така економія може дати 2 мільярди гривень. Нині - працюють над сонячною енергетикою.

  Петро Кулик, директор школи: "Ми будемо використовувати сонячну енергію задля приготування їжі, скажімо, на природі, в інших таких умовах, де можна зекономити і не витрачати дарма вугілля, дрова, тим самим зекономивши паливо – раз, і зберігши екологію середовища".

  Юні винахідники на досягнутому не зупинятимуться. Головне, кажуть, знайти бізнесменів, які б оцінили здобутки і не побоялися запускати їх у серійне виробництво.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Австралії запровадили податок на забруднення повітря
  Наступний матеріал
  Джемілєв заявив про бажання піти у відставку у зв`язку з призначенням Могильова
  Теги: