5.ua

Порошенко доручив забезпечити запуск зв'язку стандарту 3G

  Президент України Петро Порошенко доручив уряду та іншим органам влади забезпечити проведення в Україні конверсії радіочастотного ресурсу, необхідної для запуску зв'язку стандарту UMTS (3G) до 15 серпня поточного року. Відповідний указ опублікований на офіційному сайті президента 23 липня.


  Зокрема, Нацкомісія з питань зв'язку та інформатизації зобов'язана до 30 жовтня провести тендери на видачу ліцензій на IMT-2000 (UMTS). Збройні сили України, за якими зараз закріплений відповідний діапазон радіочастот, повинні отримати можливість переозброєння сучасними засобами радіорелейного зв'язку та радіолокації.

  Як зазначає AIN.UA, для користувачів це означає, що вже восени оператори куплять ліцензії та почнуть працювати над тим, щоб дати повноцінний 3G-доступ абонентам в країні. Попередньо про бажання брати участь у тендері комісію повідомили компанії-гіганти мобільного зв'язку: Київстар, МТС Україна, Астеліт (ТМ life :). Також, дещо несподівано, в конкурсі захотів брати участь Укртелеком, у дочірньої компанії якого вже є діюча ліцензія на UMTS, а також CDMA-оператор Інтертелеком.

  Як відомо, нещодавно президент Порошенко заявляв про необхідність якнайшвидшого старту зв'язку стандартів 3G та 4G в Україні.

  Зараз в адміністрації президента працюють уже двоє відомих в уанеті колишніх бізнесменів: засновник холдингу UMH Борис Ложкін очолює адміністрацію, а колишній директор Майкрософт-Україна Дмитро Шимків відповідає за проведення реформ.
  Попередній матеріал
  Українські військові збили черговий російський безпілотник
  Наступний матеріал
  Меркель наполягає на швидкому прийнятті економічних санкцій проти Росії