5.ua

Нові акумулятори для гаджетів можно буде заряджати від тепла людського тіла

  Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (США) розробили самозаряджаєму акумуляторну батарею, яка може перетворювати енергію низькотемпературних джерел тепла в електрику.


  Пристрій працює при діапазоні температур від 20 до 60 градусів Цельсія, передає Daily mail.

  "Технологія може привести до появи нових акумуляторів для мобільних телефонів, які можна буде заряджати без підключення до електричної мережі", - заявив керівник механічного інженерного відділу в Массачусетському технологічному інституті доктор Ганг Чен, додавши, що таке автономне живлення пристрою "привабливо для місць, де відсутня електрика".

  Розмір пристрою 2х2 см, винахід перетворює слабке тепло на відносно дешеву електроенергію для широкого застосування. Також пристрій використовує залежність між температурою та напругою. Принцип в тому, що батарея заряджена при високих температурах, віддає більше електрики при знижених температурах, оскільки енергія поглинається у вигляді тепла.

  Дослідникі припускають використовування винаходу саме  для смартфонів, які зможуть заряджатися, перебуваючи просто в кишені, від контрасту тепла тіла по відношенню до навколишнього середовища. Однак зарядка буде менш ефективною, якщо показники температур співпадуть.

  На поточний момент вчені планують збільшити продуктивність батареї, удосконалити конструкцію та матеріали. Поки ефективність існуючого прототипу оцінюється у 2 відсотка, але в найближчому майбутньому планують збільшити показник принаймні до 12 відсотків", - зазначено у  повідомленні Daily mail.
  Попередній матеріал
  Серед загиблих мирних мешканців в Донецьку сьогодні – 12-річна дитина
  Наступний матеріал
  АТО: хроніка дня