5.ua

На новій громадянській платформі публікують відкриті дані держорганів України

  Громадянська платформа SocialBoost запустила національний портал відкритих даних Data.gov.ua, на якому публікуватимуться відкриті дані українських держорганів.


  Про це пише портал ain.ua з посиланням на повідомлення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

  Вперше вся публічна інформація, яку може розголошувати уряд, буде зібрана в одному місці, пише ain.ua.

  На інтернет-ресурсі будуть зібрані відкриті дані уряду в 12 категоріях, які відповідно до законодавства України мають бути публічними.

  "Раніше розрізнені урядові дані, які перебували у відкритому доступі, важко було використовувати або навіть знайти. Тепер українські розробники і активісти зможуть використовувати зібрані і систематизовані на порталі набори юридичних, фінансових, транспортних, демографічних, культурних, соціальних та інших даних для створення соціально корисних сервісів", - вважає засновник громадянської платформи SocialBoost Денис Гурський.

  У міністерстві погоджуються, що відкриття урядових даних у форматі, придатному для введення в комп'ютер створює нові бізнес-можливості для українських розробників.

  "Це не тільки стимулює створення нових послуг для поліпшення взаємодії суспільства і держави , але й розвиває індустрію власних програмних продуктів", - йдеться в заяві відомства. Хмарні ресурси для розміщення та безперебійної роботи національного порталу безкоштовно надала компанія Microsoft Україна .

  Міністерство також повідомляє, що згідно з останніми дослідженнями, загальний макроекономічний ефект від відкритих урядових даних для країн Євросоюзу оцінюється в 2% додаткового ВВП, або 206 млрд євро до 2020 року.


  Попередній матеріал
  Турчинов: Правоохоронні органи на Сході країни мають бути повністю оновлені
  Наступний матеріал
  Донецька прокуратура відкрила кримінальне впровадження проти бездіяльних міліціянтів
  Теги: