На Доннечині розробили автоматичну систему виявлення забруднень атмосфери

  Ноу-хау на Доннечині. Там у режимі онлайн можна дізнатися про рівень забруднення повітря. Місцеві науковці розробили автоматичну цифрову систему, яка виявляє найменші зміни в атмосфері.

  Система ОМОС - це комп’ютерна програма, яка "зчитує" показники повітря зі спеціальних датчиків і публікує їх на сервері в Інтернеті. Контроль за атмосферою ведеться цілодобово. Нові дані про стан повітря з’являються що 10 хвилин.

  Юлія Скрипниченко, еколог: "Не нужно ни ездить, ни выезжать никуда, ни лабораторий. То есть все здесь показано, доступно. Мы видим конкретные цифры, конкретные превышения".

  Спеціальні датчики дозволяють екологам не тільки виявити концентрацію шкідливих речовин, але й встановити джерело забруднення, приміром у режимі онлайн виявити яке підприємство щойно зробило викид.

  Дмитро Аверін, начальник відділу моніторингу управління охорони навколишнього середовища в Донецькій області: "Система позволяет оценивать не только загрязнение окружающей среды. Она позволяет определить вероятного загрязнителя. А это нам позволит наложить определенные санкции при сверхнормативных загрязнениях".

  У планах науковців удосконалення технологій ОМОС. Вони планують встановити ще одну програму, яка автоматично розсилатиме підприємству-порушнику штрафи за забруднення довкілля. Встановлили такі датчики у двоїх містах - Донецьку та Макіївці. А вже за два роки їх обладнають у 20-ти містах регіону.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Японські підприємства відновлюють роботу
  Наступний матеріал
  В Італії почався новий судовий процес проти Берлусконі
  Теги:
  Loading...