На Чорнобильский АЕС відпрацювала місія технічної підтримки ВАО АЕС

  На Чорнобильській АЕС завершила роботу місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують АЕС (ВАО АЕС). Робота місії відбувалась за заявкою ЧАЕС та була спрямована на питання визначення та впровадження нових методів дезактивації обладнання, а також новим методам та технологіям очищення радіоактивних вод. 


  Про це 8 жовтня "5 каналу" повідомила прес-служба ЧАЕС.

  Як зазначено у повідомленні, очолював міжнародну команду радник ВАО АЕС Андрій Носов. У складі групи експертів на Чорнобильську АЕС працювали також спеціалісти з компанії Nordisk Sikkerhet AS (Норвегія), Всеросійського науково-дослідного інституту з експлуатації атомних електростанцій (Росія), з Ігналінської АЕС (Литва).

  Характеризуючі завдання для роботи місії, заступник директора технічного по поводженню з РАВ Андрій Поярков зазначив, що Чорнобильська АЕС розпочинає реалізацію етапу остаточного закриття та консервації блоків (ОЗтаК). В процесі реалізації цього етапу неминуче утворення значної кількості радіоактивних матеріалів (РМ), а саме, демонтованого обладнання та його елементів.

  " При цьому існуюча інфраструктура не повною мірою відповідає новим завданням. Так, при демонтажі технологічного обладнання ЧАЕС на підприємстві відсутня можливість виконувати масштабну дезактивацію демонтованого обладнання з метою подальшого його звільнення від регулюючого контролю. Наявні системи дезактивації дозволяють виконувати тільки невеликі за обсягом дезактиваційні роботи, переважно для обладнання, що виводиться у ремонт та невелике за своїми габаритами. Потребує перегляду і існуюча система очищення (переробки) радіоактивних вод, що базується на розроблених раніше проектних методах (коли АЕС знаходилась в експлуатації). Всі ці проблемні питання і належить розглянути учасникам місії, а також розробити та надати свої рекомендації", - підкреслив Поярков.

  В рамках місії експерти відвідали Промисловий комплекс по поводженню з твердими радіоактивними відходами, Завод по переробці рідких РАВ та майданчик будівництва НБК.

  Довідково. На сьогодні всі організації, що експлуатують АЕС, є членами ВАО АЕС, що діє незалежно від державних та регулюючих органів та працює виключно від імені та в інтересах своїх членів – атомних електростанцій. Координаційний центр ВАО АЕС знаходиться у Лондоні. В рамках ВАО АЕС між атомними станціями різних країн здійснюються партнерські перевірки, місії технічної підтримки, обмін інформацією про події та інших спільних програмах. До структури ВАО АЕС входять чотири регіональних центра: Московський, Атлантський, Паризький и Токійський. Московський центр ВАО АЕС об’єднує атомні станціїї Росії, Болгарії, Угорщини, Казахстану, Куби, Литви, Польщі, Словакії, України, Фінляндії, Чехії, Китаю та Ірану.

  Нагадаємо, витрати на експлуатацію Чорнобильської АЕС у цьому році заплановано  у обсязі 745 млн.грн. Також повідомлялось, що міністерство екології зараз активно працює над ідеєю перетворення зони відчуження навколо  ЧАЕС на біосферний заповідник.
  Попередній матеріал
  Наступний раунд переговорів про ядерну програму Ірану пройде наступного тижня
  Наступний матеріал
  Уряд надасть 7,3 млрд грн. місцевими бюджетами для ЖКГ