5.ua

На ЧАЕС завершено перший етап зворотного переміщення Арки нового "Укриття"

  У Чорнобильський зоні відчуження на майданчику будівництва Нового безпечного конфайнменту (НБК) біля зруйнованого четвертого енергоблоку ЧАЕС виконано 1-й етап зворотного переміщення Арки НБК.


  Про це "5 каналу" 27 листопада повідомили у прес-службі Чорнобильський АЕС.

  Згідно з отриманою інформацією, східна частина Арки переміщена на 25 метрів у бік західної частини, при тому ці роботи виконано раніше запланованого часу.

  " На даний час відстань між осями G1 та G2 складає 2,5 метра, а між крайніми частинами металоконструкцій двох частин Арки - 1,35 метра", - додали у прес-службі, зазначивши, що ці роботи виконано з повним додержанням будівельних норм та вимог ядерної безпеки.

  Як відомо, у відповідності до проектних термінів, стикування частин НБК має бути виконане до початку літа 2015 року.  До серпня 2015 року генеральний підрядник проекту - компанія “Новарка” - має намір завершити роботи по західній стіні НБК та по його обшивці. Передбачається, що до кінця вересня 2015 року складальні роботи всієї арочної конструкції буде завершено. 

  Довідково. У  жовтні 2014 року на майданчику біля "Об’єкту "Укриття" ЧАЕС виконано перший етап 3-го підйому західної частини Арки НБК – піддомкрачування на висоту 110 метрів (тобто вище проектного положення). Він передбачає повне перенесення ваги арочної конструкції на системи піддомкрачування. Після завершення всіх етапів третього підйому висота конструкції західної части Арки становитиме 108,9 м, ширина - 257 м, довжина - 78 м.
  Попередній матеріал
  Звіт Ради Європи щодо трагічних подій на Майдані складуть до початку 2015 року
  Наступний матеріал
  Вночі вулицями Києва провезуть літак, на якому раніше літали президенти
  Теги:
  Loading...