На ЧАЕС почались випробування комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів

  Чорнобильська АЕС отримала дозвіл на експлуатацію промислового комплексу по поводженню з твердими радіоактивними відходами. Про це 5.ua повідомили у прес-службі ЧАЕС 28 травня.


  Зазначено, що Держінспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) видала експлуатуючій організації - ДСП "Чорнобильська АЕС" окремий дозвіл на проведення другого етапу введення в експлуатацію Установки для вилучення твердих радіоактивних відходів (РАВ) всіх категорій та Заводу із сортування твердих РАВ всіх категорій та переробки низько- та середньоактивних короткоіснуючих твердих відходів.

  Як повідомили з Чорнобиля, окремий дозвіл діє з 23 травня цього року до завершення робіт в рамках другого етапу введення в експлуатацію («гарячих випробувань»). Роботи розпочнуться 29 травня та будуть вестись відповідно до "Програми введення в експлуатацію".

  "На цьому етапі введення в експлуатацію будуть отримані упаковки з радіоактивними відходами, які будуть направлятися на захоронення до спеціально обладнаного приповерхневого сховища твердих радіоактивних відходів за умови їх відповідності встановленим критеріям приймання", - підкреслили у прес-службі ЧАЕС.

  Також у повідомленні зазначили, що одразу після завершення робіт другого етапу введення в експлуатацію буде підготовлено та направлено до ДІЯРУ пакет документів на отримання окремого письмового дозволу на виконання робіт третього етапу "гарячих випробувань".

  Раніше повідомлялось  про те, що на ЧАЕС розпочато переміщення нової Арки до об'єкту "Укриття".
  Попередній матеріал
  В ході АТО нейтралізовано терористів з кримською зброєю
  Наступний матеріал
  У Cлов’янську вибухи і стрілянина – місцеві жителі