Майстер з Чернівців виготовляє "вічні фото" на склі [репортаж, відео]

  Унікальні вічні фотографії робить чернівецький фотограф. Світлини відображаються на склі за допомогою срібла. Такою складною технікою виконання володіють лише близько сотні фотографів у світі.

  Для створення світлини на склі Володимир Ворк користується технікою амбротипії, що у перекладі з грецької означає "безсмертний відбиток". Отримує зображення фотограф за допомогою раритетної камери. Картинка  проявляється на склі, як негатив, і тільки після того, як майстер оздоблює його темним фоном - можна побачити фото.

  Володимир Ворк, фотограф: "Вона унікальна тим, що вона іде в одному екземплярі і більше такої не буде, більше такої немає. Не важливий ні тираж, нічого, вона є тільки у вас".  

  Своєму ремеслу Володимир вчився самотужки. Камеру придбав у колекціонерів, а лабораторію обладнав у власній квартирі. Для створення "вічного фото" скло спочатку обробляє колодієм і на три хвилини занурює у розчин срібла. Після цього можна фотографувати. Весь процес має тривати не більше 10 хвилин, щоби пластина не висохла. 

  Юрій Чикалюк, науковий працівник чернівецького художнього музею: "В наш цифровий час, в час цифрових технологій, фотографії на склі - це щось дуже цікаве і незвичайне, дуже цікаве. Хоча, насправді, фотографія на склі дуже давно з’явилася, ще в 50-х роках ХІХ століття, тому це не є щось дуже авангардне чи нове, скоріше навпаки - повернення до старих традицій".

  Світлини майстра неодноразово виставляли у різних регіонах України. Його шанувальники запевняють - фото приваблюють унікальністю і народжують нові ідеї.

  Михайло, власник вічного фото: "По-перше, це історичне щось, по-друге, індивідуально дуже і ексклюзивно, тому що немає аналогів в принципі, і цікаво, як мистецтво, як фото і як результат для себе".

  Нині фотограф Володимир Ворк готує виставку робіт у рідномі місті. Тут можна буде побачи світлини з видами історичної частини Чернівців.

  Людмила Григорчук, Андрій Соколовський,  Чернівці, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Підліток-карикатурист став зіркою бразильської преси
  Наступний матеріал
  Мубарак та його сини 19 квітня постануть перед судом
  Теги: