Майстер з Донеччини опанувати техніку різьблення по яєчній шкарлупі

  Колишній учитель з Артемівська, що на Донеччині, опанував унікальну технологію - різьблення по шкаралупі курячих, гусячих та навіть страусиних яєць. За створенням крихких шедеврів - спостерігали наші кореспонденти.

  Щоб опанувати техніку різьблення по яєчній шкарлупі, Дмитру Денисенку довелося оволодіти навичками стоматолога. Адже бормашина - незамінний інструмент у цій філігранній справі. 

  Дмитро Денисенко, майстер: "Я зараз буду добирати грані, тому що фактура яйця вона нагадує фактуру кості, тобто інколи - її прирівнюють до техніки різьби до мамонтовій кістці".

  Для різьблення майстер використовує курячі, гусячі та страусині яйця. Останні найміцніші, за своїми властивостями близькі до китайської порцеляни. На них майстер примудряється не тільки малювати лики святих, а й створювати справжні мережева. Три роки тому Дмитро заснував в Артемівську музей, у якому зібрав понад 2 тисячі своїх робіт. Є тут і писанкИ, створені за зразками з різних регіонів України.

  Ганна Ковальова, відвідувачка виставки: "Дело в том, что народные ремесла, народные промыслы что-то такое родное чувствуется, родное близкое настоящее. Приходишь и диву даешься мастерству человека который все это своими руками создает". 

  Світлана Бойченко, відвідувачка виставки: "Здесь не может что-то не понравится. Каждое по своему хорошее удивительное У меня например ребенок с удовольствие забегает и смотрит даже на одни и те же предметы".

  ПисанкИ та різьблення Дмитра Денисенка мріють отримати приватні колекціонери Австрії, Франції та Німеччини. Проте майстер не квапиться розлучатися зі своїми роботами і думає про розширення свого музею в Україні.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Артемівськ, Донеччина, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Нобелівський тиждень розпочався в Стокгольмі
  Наступний матеріал
  Сесія ПАРЄ у Страсбурзі розпочалася
  Теги: