Люди з вадами слуху зможуть спілкуватися по телефону [відео]

  Люди з вадами слуху зможуть спілкуватися по телефону. Донецькі студенти винайшли пристрій, який трансформує мову жестів у звуки. Винахід уже здобув перемогу на технологічному конкурсі комп’ютерних технологій. Юні винахідники привезли додому кубок та грошову нагороду у двадцять п`ять тисяч доларів. Студенти сподіваються допрацювати пристрій і знайти можливості запустити його в масове виробництво.

  Вікторія одна з перших, хто перевірив роботу приладу. Дівчина втратила слух у дитинстві після тяжкої хвороби. Спілкується мовою жестів. За допомогою винаходу чотирьох студентів-програмістів нині голос дівчини можна почути по телефону.
   
  Вікторія, переклад: "Труднощі у спілкуванні виникають постійно. Треба всім розповісти про цей прилад. Люди сидять дома, вони нічого не чують і не знають про нього, а він нам потрібен".
   
  Мова жестів перекладається на звуки за допомогою рукавичок із датчиками.
  Вони фіксують кожний рух руки та згинання пальців. Отримана інформація через блютуз передається на телефон, а той її озвучує.
   
  Максим Осика, студент Донецької комп’ютерної академії: "Эти перчатки помогают людям, которые не могут разговаривать. Они захватывают жесты, которые делает пользователь и потом при помощи нашего приложения на мобильном устройстве переводят это в речь. Таким образом мы пытаемся дать голос тем людям, которые говорить не могут".
   
  Винахідники планують вдосконалити свій прилад та запустити його у масове виробництво. Втім на це піде ще чимало часу.
   
  Валерій Ясаков, студент комп’ютерної академії “Шаг”: "Сейчас оценить какие-то реальные рамки, границы того, когда это может быть массово пригодным, невозможно. Потому, что мы работаем, разрабатываем, и когда он будет готов, к тому, чтобы хотя бы анонсировать возможный выход в массовое производство — мы об этом скажем".

  За попередніми розрахунками, вартість такої рукавички 200 доларів. Наразі, вона перекладає жести на англійську мову. Втім з часом можна буде обрати будь яку мову для спілкування - обіцяють розробники.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, "5 канал".

  Попередній матеріал
  З мінімальними збитками вдалося здолати пожежу в діловому центрі Стамбула
  Наступний матеріал
  Стрілянина в США: 17 людей отримали поранення
  Теги: