Киянин із підручних матеріалів конструює веломобілі [відео]

  75-річний киянин Володимир Халабурда з підручних матеріалів конструює веломобілі. За своє життя він зробив їх майже 60. На триколісних конях - винахідник щодня долає по 20 кілометрів. А нещодавно навіть почав кататися на них Дніпром! Про веломобіль-амфібію та його конструктора далі у сюжеті.

  Веломобілі дідусь-винахідник конструює ось тут, у гаражі. За останні 35-ть років таких машин зібрав більш ніж півсотні. Тепер має чотири веломобілі. Конструює їх із усього, що потрапить у руки. В хід ідуть навіть розкладачки та світильники.

  Володимир Халабурда, винахідник: "Передняя часть это от водного мотоцикла кусочки отрезал и применил. Нижняя часть - это дюралька. Гочные колеса здесь, а заднюю часть со светильника снял.  Сигнализация у меня здесь".

  Найдорожча деталь у цього веломобіля - колеса. Кожне коштує по 800 гривень. Щоб їх придбати, пенсіонер навіть старенький мотоцикл продав. Переконаний - веломобілі набагато корисніші.

  Перевозити різні вантажі Володимир залюбки допомагає сусідам.

  Наталія Зінченко, сусідка: "Мы спереди положили, матрас, а сзади плиту газовую".

  Із Наталією Зінченко конструктор товаришує понад 5-ть років. Жінка захоплюється його винахідливістю. Навіть попросила, щоб навчив її їздити.

  Наталія Зінченко: "Села столько восторга было, получилось, мне нравится. Надо усовершенствовать тормаза, повороты. Это все одновременно надо".

  Та головна особливість веломобілів - на них можна плавати. Слід лише переднє колесо відкрутити і вода - не перешкода.

  Винахідник: "Я по Днепру поплавал. Это удовольствие було. Все думал, больше по дорогам кататься не буду, а только по воде".

  Перехожі та водії на такий транспортний засіб реагують по-різному.

  Перехожий: "Прикольна штука. Сам на такому не катався. С виду смешная".

  Саме слабке здоров`я у молодості, стимулювало Володимира Халабурду пересісти на велосипед, а згодом - на веломобіль. Він отримав травму ноги. Декілька років взагалі не ходив. А тепер постійно займається спортом. Щодня долає на веломобілі по двадцять кілометрів. Результат - у свої 75-ть стверджує, що почуває себе прекрасно.

  Оксана Ковалено, "5 канал".

  Попередній матеріал
  ЗМІ: Резонансне вбивство 4-х людей у французських Альпах скоїли щонайменше дві особи
  Наступний матеріал
  Завершальну церемонію закриття Паралімпіади організатори назвали "Фестивалем вогню"
  Теги: