Астрономи відкрили найбільш схожу на Землю планету

  Американські вчені виявили планету, яка має розмір такий же, як у Землі, а також розташована на такій відстані від своєї зірки, яка дозволяє існування води в рідкому стані.

  Як говориться у дослідженні, опублікованому журналом Science, небесне тіло розташоване в нашій галактиці і є частиною системи з п'яти планет, що обертаються довкола холодного карлика.

  Планету, яку назвали Kepler 186f, виявили за допомогою телескопа Kepler, передає ВВС. Телескоп за 5 років своєї роботи знайшов уже близько тисячі планет, подібних до Землі.

  Як відмітив астрофізик із Державного університету Сан-Франциско Стівен Кейн, Kepler 186f – це найменша зі всіх земле подібних планет, які вдалося виявити несьогоднішній день.

   74277020 quintana3hr

  Kepler 186f розташована за приблизно 500 світлових років від Землі. За підрахунками дослідників, її радіус лише на 10% більший за земний. Розмір планети дає дослідникам підстави вважати, що вона має тверду поверхню.

  "Не дивлячись на те, що вона обертається довкола зірки, яка зовсім не схожа на Сонце, сама планета - і розміром, і кількістю енергії, яку вона отримує від своєї зірки - найбільш схожа на Землю серед тих, які ми відкрили", - сказав астрофізик, відмітивши, що у нашій галактиці холодні карлики - одні з найтиповіших зірок.

  "Якщо всі з цих дуже типових маленьких зірок мають багато планет земних розмірів у придатній для життя зоні, то це дуже хороші новини", - відмітив Кейн.

  Однак зірки такого типу зазвичай значно активніші, ніж зірки розміром з Сонце. Тож якщо на Kepler 186f справді є вода, то будь-які потенційні організми там перебувають під обстрілом радіації та сонячних спалахів.

  Відмітимо, першу планету подібну до Землі знайшли всього 20 років тому, однак зараз таких виявили уже понад 2 тисячі.

  Поки що астрономам не вдалося знайти небесне тіло, яке б одночасно мало розмір Землі та оберталося довкола схожої на Сонце зірки на приблизно такій самій відстані.

  Попередній матеріал
  СБУ призупиняє активні дії антитерористичної операції на Великдень
  Наступний матеріал
  ГПУ звинувачує Януковича, Захарченка та Якименка у створенні терористичної організації