Фото independent.co.uk

Археологи можливо знайшли корабель Колумба, на якому він відкрив Америку

  Археологи повідомили, що знайшли уламки, які можуть виявитися кораблем "Санта Марія", на якому Христофор здійснив свою історичну подорож.


  Знахідка була зроблена в районі Карибського моря. Американські дослідники разом із урядом Гаїті провели експедицію, в ході якої за допомогою водолазів магнітометрів і гідролокаційного обладнання детально оглянули дно, пише Independent.

  "Всі географічні та археологічні свідчення, а також підводний рельєф наводять на думку, що ці уламки - славетний флагман Колумба "Санта Марія", - сказав керівник недавньої розвідувальної експедиції, один з кращих підводних археологічних дослідників Америки Баррі Кліффорд.

  У 2003 році група вчених під керівництвом Кліффорда зробила фотографічне дослідження місцевості. Приблизне розташування уламків дозволило визначити дослідження 400 морських аномалій, а також щоденника самого Колумба.

  Флагман Колумба пролежав під водою понад 500 років. Катастрофа судна, яке наштовхнулося на рифи, сталася 25 грудня 1492 року біля узбережжя Гаїті.

  "Санта Марія" на чолі з Христофором Колумбом досягла берегів Америки 12 жовтня 1942 року – дослідники висадилися на острові Сан-Сальвадор в Багамському архіпелазі. Хоча багато істориків стверджують, що насправді Американський континент був відкритий задовго до 15 століття китайськими, фінікійськими та скандинавськими мореплавцями, загальноприйнятим першовідкривачем вважається саме Колумб.
  Попередній матеріал
  ЄС почав реалізацію проектів по зниженню енергетичної залежності регіону від Росії
  Наступний матеріал
  На Луганщині озброєні бандити поцупили 20 бензовозів