Зимову Олімпіаду-2018 прийме Південна Корея

  Столицею зимової Олімпіади 2018-го року стало південнокорейське місто Пхенчхан. Переможця оголосили на засіданні Міжнародного олімпійського комітету у Дурбані Південно-Африканської республіки. Південній Кореї надали перевагу перед Францією та Німеччиною.

  Південнокорейське місто Пхенчхан стане господарем 23-ї зимової Олімпіади 2018-го року. Так вирішив Міжнародний олімпійський комітет. Зимові ігри у Кореї проводуть уперше, хоча Пхенчхан не раз змагався за таке право - але програв. На 2010-й - канадському Ванкуверу, на 2014-й - російському Сочі. Після оголошення переможця - південнокорейська делегація не могла стримати сліз. Так само - як і ті мешканці Пхенчхана, що наживо спостерігали за оголошенням результатів. Із 95-ти голосів за їхнє місто віддали 63. Це означало перемогу у першому турі голосування. 

  За право провести у себе Зимову Олімпіаду змагалися і два європейські міста - німецький Мюнхен та французький курорт Ансі. Їхні переваги на перший погляд - достатня кількість розваг для гостей змагання - можливість милуватися краєвидами чи культурно відпочивати від спортивних баталій. Утім в Ансі - не найкраще розвинена інфраструктура. І чотири олімпійські містечка - надто далеко одне від одного. У Мюнхені проти Олімпіади повстали місцеві мешканці. Проект називали антиекологічним, погрожували судовими позовами і забороною будувати Олімпійські об`єкти у найзручніших для цього місцях. У Пхенчхані ж за проведення Олімпіади виступало понад 90-то відсотків місцевих мешканців. Та й бюджет був утричі більший, аніж у суперників - понад сто мільйонів євро

  . Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  75-річчя дитячої залізниці святкують у Дніпропетровську [відео]
  Наступний матеріал
  Судді стверджують, що у суді всі рівні
  Теги: