Звільнено бранців "Аріани" (репортаж)

  Довгоочікуване звільнення. Судно "Аріана" на свободі - після 8-ми місяців сомалійського полону. 24 члени екіпажу нині прямують до найближчого безпечного порту. Звідти моряків доправлять до України. У вітчизняному МЗС сподіваються - новорічні свята моряки зможуть провести зі своїми родинами.

  Українці з корабля "Аріана" - вільні.  Рятувальна операція тривала близько восьми годин. Близько 15-ї за Києвом - судно залишив останній пірат. Зі звільненням моряків привітав Президент Віктор Ющенко.

  За різними даними, сума викупу склала від двох з половиною мільйонів до двох мільйонів восьмисот тисяч доларів.  Зараз  "Аріану" заправляють, після цього вона у супроводі кораблів НАТО вирушить до найближчого порту. А вже звідти звільнених моряків доправлять на Батьківщину.

  Екіпаж Аріани виснажений і потребує медичної  і психологічної допомоги. Її морякам обіцяють надати одразу після прибуття на Батьківщину, - кажуть в МЗС, під контролем якого увесь цей час перебувала справа. Тим часом родичі бранців з неперпінням чекають на повернення своїз близьких.

  24 члени екіпажу судна "Аріана" потрапили у полон до сомалійських піратів 2-го травня неподалік Сейшельських островів. Балкер прямував із Бразилії на Близький Схід із вантажем сої. Раніше за звільнення людей і судна розбійники вимагали 10 мільойнів доларів.

  Попередній матеріал
  Українці з корабля "Аріана" - на свободі
  Наступний матеріал
  Завершилася церемонія вручення Нобелівських премій
  Теги: