Знову обвал на світових фондових ринках

  І знову обвал на світових фондових ринках. Торги на американських біржах напередодні завершилися рекордним падінням за останні двадцять років. Інвестори заговорили про другу хвилю фінансової кризи у Штатах. Світ зреагував миттєво – менш як за півдоби - обвали зафіксували на усіх світових майданчиках. Експерти побоюються, що такі коливання відгукнуться глобальною рецесією. Зусиль США та Євросоюзу для врегулювання цієї кризи виявилося – недостатньо.
  Фондовий ринок знову лихоманить. Традиційно падіння розпочалося зі Сполучених Штатів. Індекс Доу Джонса, який ілюстує котирування акцій найбільших американських компаній, впав майже на 8 відсотків, індекс електронної біржі Насдак – на вісім із половиною. Щодо причин – експерти одностайні – це песимізм інвесторів, які не бачать виходу з кризи. А ще й Федеральна резервна система оприлюднила доповідь про небажання банків надавати кредити американським корпораціям. І навіть роздрібні продажі за останній місяць значно впали.

  Джон Лонскі, економіст: "Продажі більшості компаній невпинно знижуються. Минулий місяць був фактично збитковим і на жовтень ми не дуже сподіваємося. З 80-х років такого спаду ще не було".

  Наступною після американської обвалилася Токійська фондова біржа – індекс Ніккей втратив більше 10 відсотків. У Гонконзі, Сингапурі, СІднеї, а також корейський показник впали на 6-7 відсотків.

  Шинічи Ічикава, фінансовий аналітик: "Японія є частиною глобальної економіки і ми не можемо не реагувати на останні події. Упевнений, що більшості компаній буде важко виконати свій бізнес-план. Деякі взагалі збанкрутують, буде скорочення персоналу".

  Російський ринок акцій також не встояв: восьмивідсоткове падіння акцій ММВБ - змусило призупинити торги на годину. Російський фондовий ринок РТС впав на 7 відсотків. Лідери падіння – цінні папери "Газпрому", "Лукойлу" та "Сбербанку". Перед хвилею обвалів не встояла і Європа. На торгах у Франкфурті найбільші втрати зафіксували у фінансовому секторі. Котирування німецьких банків "Дойче банк" та "Коммерцбанк" зменшилися на вісім із половиною та 7 відсотків відповідно.

  Дірк Мюллер, фінансовий аналітик: "Ми вже не знаємо, чого очікувати від нового дня. З усіх майданчиків ми отримуємо досить негативну інформацію. І схоже, що ми на порозі глобальної рецесії. Усі ринки вже попереджені, і я вважаю наступного місяця все стане зрозуміло".

  Обвал не оминув і світові товарні ринки. Падіння цін зафіксували на мідь, соєві боби та нафту. У таких умовах лише ціни на золото продовжили своє зростання. З огляду на останні події, свій прогноз для країн, що розвиваються - зробив Інститут міжнародних фінансів. Його експерти прогнозують, що інвестиції у такі держави скоротяться на чверть, а сумарні кредити для банків - зменшаться більш як на третину. Ситуація зміниться лише наприкінці наступного року.
  Попередній матеріал
  Луценко закликав своїх підлеглих не реагувати на телефонні вказівки з управління держохорони, СБУ та від нардепів
  Наступний матеріал
  Жанна Усенко-Чорна: ЦВК не може проводити виборчий процес
  Теги:
  Loading...