Знайдено тіло ще однієї загиблої внаслідок аварії Costa Concordia

  Тіло ще однієї загиблої внаслідок аварії круїзного лайнера Costa Concordia - знайшли водолази. Таким чином, кількість жертв катастрофи сягнула 17-ти. Пошукова операція на лайнері триває, проте пального сьогодні не відкачують - через розбурхане море.
  Через два тижні після того, як круїзний лайнер Коста Конкордія зіткнувся з рифом біля острова Джильо - водолази не припиняють пошукових робіт.  Щоби пробитися до заблокованих відсіків корабля - дайвери застосовують вибухівку.

  Маріо Джіамбільбо, дайвер: "Умови у затопленій частині корабля  - різні для різних відсіків. Доступу у деякі каюти - ми досі не маємо. До інших - вдалося пробитися, звільнити їх від меблів та провести детальні пошуки. Переважно там було порожньо, але у кількох випадках ми знаходили тіла".

  Сповільнюють роботи на Конкордії - і інші ускладнення. Паралельно з пошуком загиблих - місцева влада вживає заходів, щоби уникнути екологічної катастрофи у регіоні, а також змушена вирішувати численні дипломатичні питання - серед загиблих і постраждалих пасажирів лайнера було чимало іноземців. Напередодні на острів прибули фахівці з Єврокомісії. Їхнє завдання - допомогти місцевій владі ефективно діяти у кризових обставинах.

  Лоран де П`єрво, член місії ЄС: "Тут склалася дуже незвичайна ситуація.  Необхідно одночасно проводити пошукові роботи, боротися з можливим забрудненням води нафтопродуктами з паливних баків корабля, вести перемови з представниками інших країн і надавати допомогу постраждалим та родичам загиблих. Цей досвід може знадобитися, щоби уникати подібних катастроф у майбутньому".

  Мешканці курортного острова Джильо - намагаються пристосуватися до нового темпу життя. Зазвичай взимку місцеві кафе, бари та готелі - закриті до початку літнього сезону. А зараз на острові - справжній бум. Прибули численні команди аквалангістів, рятувальників, екологів, журналістів. Та й звичайних туристів - значно побільшало: люди хочуть на власні очі побачити місце аварії. Власники туристичних закладів - підраховують неочікувані прибутки. Але почуваються тривожно. Адже якщо понад дві тисячі тон пального з Конкордії потрапить у воду - місцевий турбізнес це просто знищить.

  Франка Меліс, власниця ресторану: "Ці два тижні - роботи було дуже багато. На острові зараз - безліч нових людей, і чимало з них приходять сюди. Але рано чи пізно - вони закінчать свої справи і поїдуть. А як складатиметься літній сезон - передбачити складно".

  Компанія-судновласник та асоціація туроператорів вирішили: пасажири затонулого лайнера отримають по одинадцять тисяч євро компенсації. На додачу їм відшкодують вартість круїзу, транспортних витрат і лікування. Юристи постраждалих називають таку пропозицію - сміховинною: лише затонулий багаж декого з пасажирів коштував більше, аніж запропонована компенсація. А відсудити планують - щонайменше у десять разів більше. 

  Попередній матеріал
  У Казахстані затримали лідерів опозиції
  Наступний матеріал
  Авіакомпанія Spainair припинила існування
  Теги: