ЗМІ: сирійська армія знову обстрілює місто Хама

  Поновилися бойові дії в сирійському місті Хама. Про це повідомляє ВВС. Танкові частини урядової армії знову почали обстрілювати населений пункт. Екстрене засідання проведе сьогодні Рада безпеки ООН щодо ситуації в Хамі. Напередодні там унаслідок боїв між армією та прибічниками опозиції, загинули, щонайменше, 100 людей.

  Танки та снайпери прийшли на заміну обіцянкам провести політичні реформи, які раніше давав президент Сирії Башар Асад. Правозахисники стверджують, що сирійська армія застосовує важке озброєння проти мирних мешканців. Влада відповідає - збройні сили стежать за дотриманням правопорядку в регіоні. Опозиція встановила навколо Хами свої блокпости. Мешканці навколишніх сіл блокують дороги, щоби завадити військовим. Євросоюз заморозив рахунки та заборонив в`їзд на свою територію ще п`ятьом чиновниками, які, на думку керівництва ЄС, причетні до штурму Хами, який стався напередодні.

  Майкл Манн, речник зовнішньополітичної служби ЄС: "Ми надзвичайно шоковані та приголомшені тим, що сталося в Хамі напередодні. Не можна виправдати атаки на мирних мешканців. Ми вже запровадили додаткові санкції проти Сирії. Єдиний спосіб, який допоможе Дамаску вийти з цієї кризи - повноцінний діалог із опозицією".

  Попри жорстке засудження дій сирійської влади, проводити військову операцію у країні західні держави поки що не планують. Міжнародна спільнота закликає всі сторони конфлікту припинити ескалацію насильства. Мусульманські країни вимагають не проводити бойових дій упродовж священного місяця Рамадан.

  Ахмет Давутоглу, міністр закордонних справ Туреччини: "Такий початок Рамадану в Сирії є абсолютно неприйнятним для всього мусульманського світу. Ми очікували на проведення реформ у країні, а не на військову операцію. Ми засуджуємо атаки і бажаємо миру всім громадянам Сирії".

  Останнім часом президент Асад погоджувався провести політичні, економічні та соціальні реформи в країні. Проте опозиція вимагає відставки глави держави. Сутички протестувальників з урядовими військами в Сирії тривають уже чотири місяці. Під час них загинули близько півтори тисячі людей, більше 10 тисяч - стали біженцями.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Російські туристи не можуть вибратись з Криму через банкрутство авіакомпанії
  Наступний матеріал
  В.Боровик:Проблемою «різниці цін» у вуглевидобувній промисловості повинні займатися правоохоронні органи
  Теги: