Зійшов Благодатний вогонь [репортаж, відео]

  Одне із великодніх див - Благодатий вогонь - зійшов у храмі Гробу господнього в Єрусалимі. Це сталося півгодини тому, свідками стали тисячі прочан. Люди традиційно вмивалися ним - у перші хвилини священний вогонь не обпікає. Полум`я з`явилося у вівтарі під час молитви Патріарха Єрусалимського Феофіла, як це зазвичай і буває напередодні православної Паски.

  На диво чекали - десятки тисяч людей - біля храму Гроба господнього в Єрусалимі. Щороку, у переддень Великодня за православним календарем - там спалахує Благодатний вогонь. Кожному цікаво на власні очі побачити диво з тисячолітньою історією. Окрім православних ченців та прочан, з`їжджаються  мусульмани та католики, а також скептики та атеїсти.

  Ще у Страсну п`ятницю в храмі загасили усі вогні, лишили - тільки електричне освітлення. На Гробниці Христа - стоїть лампада, наповнена олією, але - не запалена. Каплиця, куди сходитиме вогонь, перевірена ізраїльською поліцією та опечатана. Великої суботи, близько півдня, ключник-мусульманин відчиняє храм. Входять - віряни на чолі з ієрархами православних конфесій.

  Серед благоговійного натовпу вирізняються групи молодих православних арабів. Коли усі мовчки чекають на диво, вони - плескають у долоні та кричать. Але з Храму бешкетників не виводять. Розповідають - колись так зробили, і - вогонь не з`явився, доки молодь не запросили назад.

  Увесь ритуал очікування вогню - вивірений до найменшої дрібниці. Процесія ієрархів обходить Храм і каплицю, зведену над місцем, де, за біблейними переказами, лежало зняте з хреста тіло Спасителя. Перш ніж увійти, священики знімають парадний одяг. Поліція стежить, щоби до каплиці не пронесли сірники. Печеру - запечатують воском та червоною стрічкою. В храмі гасне світло. На годинниках - близько другої дня. Зазвичай саме у цей час і з`являється священний вогонь. Цей рік - не став винятком.  

  Потому - із каплиці виходить патріарх із лампадою у руках. Віряни простягають свічки, щоби одержати божественний вогонь, але в декого - розповідають - вони спалахують самостійно. Кажуть, у перші хвилини - священне полум`я не обпікає шкіру. Люди буквально умиваються ним. Вервечками вогонь передають за межі храму. Найперше його відносять до Вифлеєма, де народився Христос, а потім - літаками - до православних країн. 

  Попередній матеріал
  Велика Британія потерпає від небувалої спеки
  Наступний матеріал
  Зібраних коштів достатньо для початку робіт із реалізації проекту "Укриття"
  Теги: