Життя японців після землетрусу

  Понад 25 тисяч людей загинули чи зникли безвісти у Японії внаслідок катастрофи 11-го березня. Такі останні дані тамтешньої поліції. Підтверджена загибель - 9,5 тисяч людей. Доля понад 16-ти тисяч - невідома. Поліція вважає, що реальна кількість жертв може бути ще більшою. Про багатьох зниклих безвісти - просто нікому заявити.

  Ця школа - у префектурі Міягі, що постраждала від стихії чи не найбільше. Діти ледве стримують сльози, згадуючи події двотижневої давнини. Сьогодні в японських школах - останній дзвоник. Але настрій - геть не святковий.

  Кацуюкі Наганума, вчитель: "Ситуація дуже складна, але ми наважилися провести цю церемонію - щоби підбадьорити учнів".

  Не надто радісна атмосфера і серед столичних школярів. Сотні дітей - замість відпочивати на канікулах - збирають гуманітарну допомогу.

  Азуса Сіраїсі, студент: "Тяжкі часи, і ми мусимо допомагати одне одному. В Токіо зараз дефіцит харчів, але треба більше думати про людей на півночі".

  В посилках - їжа, питна вода та предмети гігієни. Окрім дитячих підгузків - ще й дорослі. На півночі мешкають багато літніх людей.

  Хісасі Місака, вчитель: "Звісно, ми могли би поїхати туди, допомагати на місці. Але в усіх є робота, її неможна покинути. Робимо, що можемо".

  В  токійських крамницях - на відміну від центрів гуманітарної допомоги - порожньо. Найперше розбирають - воду у пляшках. Напередодні у водогоні виявили радіацію. Доза - невелика, але - становть небезпеку для маленьких дітей.  

  Рейко Мацумото, мати: "Моїй доньці уже 5 років, але я все одно непокоюся. Я не знаю, чи можна їй купатися у такій воді? Чи все буде гаразд, якщо воду прокип`ятити? На жаль, по телебаченню про це не розповідають".

  Рейна Такахаші, мати: "Кажуть, що особливого ризику немає. Тому я не панікую. Але в мене  малі діти, тому я рада, що можу вільно придбати воду в пляшках".

  Безперешкодно отримати бутильовану воду у Токіо можуть - тільки родини із дітьми. Її продовжують роздавати, хоча у четвер рівень радіації у водогоні повернувся до нормального.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  На японській АЕС 3 робітників зазнали опромінення
  Наступний матеріал
  Сутички в Сирії: 20 людей загинуло
  Теги: