Журналістам показали Лхасу після заворушень (РОЗШИРЕНО)

  У тибетській Лхасі відбулися справжні бої. Таке враження від візиту до міста залишилося в іноземних журналістів, яким китайський уряд влаштував триденну екскурсію тибетською столицею. Сьогодні під час запланованих відвідин одного з храмів, репортерам удалося поспілкуватись з монахами.
  Монахи увірвалися на офіційний брифінг з іноземними журналістами, який відбувався у храмі Джокханг. Близько тридцяти людей почали вигукувати: "Не вірте їм, вони брешуть!" Монахи заявили, що їх не випускають з храму з десятого березня, щоби вони не організовували протести.

  Монах: "У нас немає свободи, ми лише вимагаємо, щоб нам повернули свободу".

  Монах: "Ми не можемо вийти з храму, бо урядовці стверджують - ми влаштуємо заворушення. Однак нічого схожого ніколи не робили".


  Саме місто Лхаса, за свідченнями іноземних журналістів, нині нагадує зону бойових дій: усюди спалені будинки, пошкоджені магазини, солдати на вулицях. Репортери припускають, що безлади на вулицях тривали довше і були сильнішими, аніж повідомлялося дотепер. За офіційною інформацією, під час заворушень в місті загинули 19 людей. Втім, уряд Тибету у вигнанні називає зовсім іншу цифру - 140. Влада Китаю заявляє, що готова до переговорів з духовним лідером Тибету, але за певних умов.

  Кін Ганг, Представник МЗС Китаю: "Шлях до діалогу між Далай-ламою та китайським урядом відкритий, але ми вимагаємо, щоби лама повністю і негайно відмовився від спроб розділити країну, відмовився від сепаратистської діяльності, перестав підбурювати до насильства в Тибеті та припинив саботаж пекінської Олімпіади".

  Питання довкола літньої Олімпіади залишається досить гострим. Чимало політичних діячів світу закликають бойкотувати головну спортивну подію року. Деякі країни вже відмовилися відвідати офіційну церемонію відкриття. Так, до чеського президента, який напередодні відмовився приїхати в Пекін на Олімпіаду, сьогодні долучився і польський прем`єр. Дональд Туск заявив, що не приїде на церемонію саме через події в Лхасі. Президент Франції Ніколя Саркозі теж думає відмовитися від офіційного візиту в китайську столицю. Втім, Далай-лама закликає не зневажати Олімпіадою у Китаї. На його думку, увага преси до Піднебесної принаймні змусить офіційний Пекін дотримуватися міжнародних норм права.

  Олександра Ткаченко, Дар`я Тарадай, 5 канал
  Попередній матеріал
  У ДТП в Непалі постраждали двоє українців
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...