Жодних шансів на повернення в країну у вигнаного президента Гондурасу

  Жодних шансів, що вигнаний президент Гондурасу повернеться на Батьківщину. Уряд країни виступає проти Мануеля Селаї, попри вимоги світової спільноти повернути владу законному главі держави. Висунутий напередодні Організацією Американських держав ультиматум спливає у суботу. Але ознак того, що нинішня влада Гондурасу його виконає - немає.

  Селая не має шансів на повернення - заявив тимчасовий міністр закордонних справ Гондурасу. Якщо ж політик-вигнанець таки вирушить на Батьківщину, його одразу заарештують. В уряді Гондурасу переконані - зміна влади була цілком законною і відбулася за повної підтримки народу. Не зважає країна і на посилений тиск світової спільноти. У несхваленні військового перевороту єдині навіть давні опоненти - президент США і лідер Венесуели.

  Енріке Ортез, в.о. міністра закордонних справ Гондурасу: "У резолюції йдеться, зокрема, що Організація Американських Держав направить сюди свою комісію. Ми маємо її усюди пускати, якщо будемо заважати  - застосують санкції. Зокрема Гондурас виключать з цього об`єднання." 

  В самому Гондурасі ситуація напружена. Напередодні уряд ухвалив декрет, що обмежує права людини. Вночі, на період комендантської години,  дозволені арешти та ув`язнення без постанови суду. Усі ці заходи, за словами гондураських парламентаріїв, лише заради миру і безпеки громадян. Удень в країні мітингують і прихильники, і опоненти нової влади. А стіни гондураської столиці вкриті написами - "Піночетті" - так люди порівнюють тимчасового президента Роберто Мічелетті із чилійським диктатором.

  Оскар Мендоза, таксист: "Мануель Селая - це єдиний визнаний президент Гондурасу, ми хочемо, щоби він негайно повернувся".

  Мануель Селая прийшов до влади в Гондурасі у дві тисячі шостому. Наступного року мав залишити крісло. Військових обурив намір президента змінити Конституцію, щоби отримати змогу вдруге балотуватися на посаду глави держави. У неділю Селаю викрали та вивезли до Коста-Ріки. Обов`язки президента Гондурасу нині виконує спікер парламенту.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.14Мб)

  Попередній матеріал
  4 ракети за сьогодні запустила Північна Корея
  Наступний матеріал
  "Картографія" презентувала серію антикризових путівників
  Теги:
  Loading...