Жюппе: Режиму Каддафі залишилося недовго [репортаж, відео]

  Французький винищувач збив лівійського літака, - повідомляє телеканал ABC. Була начебто порушена резолюція ООН щодо заборони польотів. Офіційної реакції наразі немає. Раніше міністр закордонних справ Франції Алан Жюппе заявив, що міжнародній коаліції знадобиться лише кілька тижнів для повалення режиму Каддафі. Нині запеклі бої точаться у східній Адждабії та західному місті Місурата. Повстанці заявляють, що їхнім силам удалося знешкодити у Місураті тридцятьох снайперів.

  Мешканці Адждабії масово тікають. У місті небезпечно залишатися, нарікають люди. Битва за контроль над ним не вщухає вже кілька днів поспіль. Протистояти військам Каддафі повстанцям допомогає міжнародна коаліція з повітря. Кілька районів Адждабії відрізані від світу. Немає електропостачання та питної води. Без струму та телефонного зв`язку вже чотири дні як живе  Місурата. Вночі танки військ, ляльних до Каддафі, знову обстрілювали це західне місто -повідомляють його мешканці. Влада Лівії розпочала інформаційну війну. По державному телебаченню транслюють кадри з лікарень та моргів і підкреслюють - жертвами атак авіації міжнародної коаліції опинилися мирні мешканці. Крім того, саме західні літаки, нібито, розбомбили військову базу у лівійській столиці. Як доказ - телебачення демонструє пожежу та пошкоджені автомобілі.

  Халід Каїм, заступник міністра закордонних справ Лівії: "Повітряні атаки не тільки спрямовані проти лівійської армії. Страждає мирне населення. Авіація має негайно призупинити бомбордування".

  Учасники західної коаліції, до якої увійшли США, Франція, Велика Британія, Італія та  Канада,

  поки що ніяк не можуть домовитися хто за що відповідає і як діяти далі. Ситуацію в Лівії розглядатимуть  сьогодні  Рада Безпеки ООН. Міністр закордонних справ Франції - уже поділився своїми прогнозами.

  Ален Жюппе, міністр закордонних справ Франції: "Операція буде нетривалою. Ми не застрягнемо там. Це не Афганістан і не Ірак. Там не буде численних європейських військових. Наша мета зараз - нейтралізувати військову перевагу Каддафі, а потім долю своєї країни нехай вирішують лівійці"

  Операція міжнародної коаліції Одіссея - Світанок розпочалася в ніч проти неділі в рамках резолюції Радбезу ООН про закриття повітрянного простору Лівії. Керують місією - Сполучені Штати. Проте, Вашингтон наполегливо закликає спільноту передати контроль над операцією - НАТО.  

  Ганна Ільїних, "5 канал"

   

  Попередній матеріал
  У Сирії ховають загиблих під час протистоянь із поліцією
  Наступний матеріал
  Протести у Брюсселі переросли у сутички з поліцією
  Теги: