Жертвами заворушень в Тунісі стали 78 осіб, близько сотні - поранені

  Майже вісім десятків людей стали жертвами масових заворушень у Тунісі, близько сотні зазнали поранень. Такі дані оприлюднив міністр внутрішніх справ країни. Економіка держави втратила 2 мільярди доларів.

  До нового уряду звернулися журналісти країни. Вони вимагають змінити головних редакторів державних медіа, в яких за часів попереднього президента була цензура. Так, у найстарішій газеті країни - "Ля прес" - влада вже перейшла до представників трудового колективу.

  Уряд Тунісу незабаром звільнить усіх політичних в`язнів, які потрапили за грати під час правління поваленого президента Зін Абідіна Бен Алі. Про це повідомив прем`єр-міністр країни Мухамед Ганнуши. Він зазначив, що головним завданням нової влади є боротьба з корупцією та проведення демократичних реформ. У міністерстві внутрішніх справ повідомляють про 78 жертв нещодавніх сутичок та значні економічні збитки. 

  Ахмед Фріаа, міністр внутрішніх справ Тунісу: "Серед загиблих - багато поліцейських та військових, які намагалися відновити спокій в нашій країні. Економіка зазнала значних втрат, тому що майже всі процеси в ній зупинилися". 

  Журналісти країни звернулися до нового уряду із вимогою змінити керівництво видань, в яких за попереднього президента була цензура. Так, найстаріша газета Тунісу "Ля Прес" вже змінила свого головного редактора. За часів правління поваленого президента, вона у кожному випуску друкувала фотокартки Бен Алі та членів його родини. Заклики до звільнення керівників державних медіа лунають по всій країні. Кореспонденти стверджують, що більше не будуть подавати викривлену інформацію про події в Тунісі.

  Лотфі бен Сассі, журналіст: "Мені вже п`ятдесят один рік, а я ще не жив за демократії. У нас завжди була диктатура. Можу загинути у масових заворушеннях, але тепер знаю, що помру спокійним. Розпочалося відродження Тунісу, яке жодна сила не здатна зупинити".

  Маскарадом назвав формування нового уряду лідер опозиції - Монсеф Марзукі. Він заявив, що в кабінеті міністрів на найважливіших посадах залишилися шестеро прибічників поваленого президента. Опозиції віддали тільки три портфелі. Чинна влада Тунісу, в свою чергу, називає новий уряд - "Урядом національної єдності". 

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "Карт бланш" - назва нового роману про Джеймса Бонда
  Наступний матеріал
  Стів Джобс пішов у відпустку через стан здоров`я
  Теги: