Жертвами тривалої повені у Таїланді стали вже 527 людей

  Прем`єр-міністр Таїланду Їнглак Чинават не прибуде на саміт країн Азійсько-Тихоокеанської економічної співпраці. Таке рішення вона ухвалила через складну ситуацію в країні. Повінь досі загрожує столиці - Бангкоку. У багатьох районах міста рівень води сягає 80-ти сантиметрів. За останніми даними, жертвами повені в Таїланді стали 527 людей.

  10 районів Бангкока - затоплені більше, ніж на півметра. Через це відсутній рух транспорту, а відтак - люди витрачають години на те, щоби доїхати до роботи та повернутися. Утім, попит формує пропозицію - мототаксисти перекваліфікувалися на гондольєрів.

  Еакарат Напатарасірі, таксист: "Мої постійні клієнти не можуть дістатися роботи. А якщо вони переїдуть - дорога обійдеться дуже дорого. Зазвичай, за поїздку на мотоциклі я беру близько 30 центів. Доставка човном - коштує дорожче, 65 центів".

  50-80 сантиметрів води - не загрожують життю мешканців міста. Утім, роблять його майже нестерпним. У багатьох районах не працює каналізація. Лікарі кажуть про можливість епідемії інфекційних захворювань. Не краща ситуація з харчами та питною водою. Більшість постачальників супермаркетів залишилися у затоплених провінціях. Крамниці закуповують воду за кордоном. Ціни на продукти - зростають щодня. Щоби якось допомогти людям, волонтери встановлюють просто неба мобільні кухні. До них шикуються довгі черги.

  Житель Бангкока: "Купити продукти стає дедалі важче. Я живу близько до великої дороги, тож можу виїхати на мотоциклі. А ті, хто мешкає у віддалених районах - просто не можуть дістатися до крамниць".

  Через небезпеку та порушене транспортне сполучення у Бангкоку відчутно поменшало туристів. Щоправда заробітки галузі суттєво не зменшаться - підрахували у мінтуризму. Більшість іноземців витрачатимуть гроші не у столиці, а в курортних містечках, де повені немає.

  Турист: "Не знаю, яка буде погода. Я дуже люблю це місто, сподіваюся, все буде добре".

  Туристка: "Я хвилююся за тайців. Думаю, вони досі не оговталися від попередньої повені, що сталася минулого року".

  Сурапон Светасрені, чільник туристичного відомства Таїланду: "Загалом, ми втратимо близько 2 відсотків іноземних туристів. Відповідно, і прибутки упадуть десь на 2 відсотки".

  Коли ситуація нормалізується - невідомо. Вода вже підбирається до станцій метро, розташованих у північній частині Бангкока. Подекуди не витримують захисні споруди внутрішньої частини міста. Утім, небезпеки затоплення немає. Водночас, критики наголошують - прогнози фахівців щодо спадання повені на початку листопада не справдилися. Щодня під водою опиняються нові квартали мегаполіса.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Меркель та Медведєв відкрили газогін в обхід України
  Наступний матеріал
  Гурт "ВВ" масштабно відзначить своє 25-ліття
  Теги: