Землетрус в Іспанії - щонайменше 10 загиблих

  Українців немає серед загиблих і постраждалих внаслідок землетрусу в Іспанії. Про це повідомляє вітчизняне МЗС. Два підземні похтовхи - магнітудою 4,5 і 5 - сталися напередодні на півдні країни. Загинули 10 осіб, поранені - кілька десятків.

  Прикметно, що землетрусу напередодні чекали в Італії. Паніку у Римі спричинили прогнози сейсмолога-самоучки Рафаеля Бенданді. Ще кілька десятків років тому він прогнозував, що 11 травня 2011-го року землетрус зруйнує Рим.

  Історичний центр міста Лорка - зруйновано. Обвалилася дзвіниця місцевої церкви, пошкоджений фасад залізничного вокзалу, провалився дах однієї з міських лікарень. Пацієнтів звідти встигли евакуювати. Припарковані на вулицях автівки завалило камінням.

  Житлеька Лорки: "Було дуже страшно, всі вибігли на вулицю. Я встигла захопити з собою лише трохи води і свого собаку. Тепер не знаю, коли можна буде повернутися додому. Це просто катастрофа, і ми боїмося, що можливі нові поштовхи".

  Тисячі мешканців міста провели ніч під відкритим небом або у наметах тимчасових евакуаційних центрів. Для допомоги пораненим організували польовий шпиталь.

  Кармен Мартін, керівник департаменту охорони здоров`я: "Багатьом людям довелося покинути свої домівки. Місцева влада повідомила, що землетрус пошкодив практично кожен будинок у місті. Люди залишаються на вулиці, бо бояться нових поштовхів".

  Епіцентр землетрусу - на території автономної області Мурсія, на глибині один кілометр. Перші підземні поштовхи  мали магнітуду понад 4, потужність найсильнішого - 5,3. Пізніше у регіоні зафіксували низку більш слабких повторних поштовхів. В район стихії уряд направив військових.

  Франциско Ходар, мер Лорки: "Ми ведемо пошукову операцію. Під уламками будівель все ще можуть бути люди. Кількість жертв землетрусу може ще зрости, але ми сподіваємося, що цього не станеться".

  Південь Іспанії відомий підвищеною сейсмічною активністю. За рік у країні фіксують близько 2,5 тисяч підземних поштовхів. Але, зазвичай, вони слабкі і місцеве населення їх майже не помічає. Цей землетрус фахівці називають найсильнішим за останні півсторіччя.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Китаї затримано підозрюваного у вчорашньому пограбуванні музею
  Наступний матеріал
  Виверження вулкана Етна на Сицилії [відео]
  Теги: