Земетрус в Новій Зеландії: 65 людей загинуло [сюжет, відео]

  Принаймні 65 людей загинули внаслідок землетрусу в Новій Зеландії. Найбільше постраждало місто - Крайстчерч. У ньому мешкають 370 тисяч людей. За попередніми даними, під завалами - все ще залишаються щонайменьше 200 людей. У місті запровадили надзвичайний стан.

  Землетрус силою в 6,3 бала стався майже в самому місті. Епіцентр розташований в 10 кілометрах від Крайстчерча на невеликій глибині. За дві години - сталися ще два потужні поштовхи. Тому руйнування виявилися значними. Кілька районів - знищені вщент. У місті не працює телефонний зв`язок, вимкнене електропостачання, водогінні труби - розірвалися і вода затопила вулиці. Після землетрусу в деяких будинках почалися пожежі.

  Землетрус стався о першій годині дня, коли більшість людей були на роботі. У місті зчинилася паніка, люди почали шукати своїх рідних. Рятувальники - евакуювали центр міста. Людей закликали залишатися там, де вони є - так їм легше надати допомогу. До розбирання завалів долучили військових. Сусідні країни - також беруть участь у ліквідації наслідків. До Крайстчерча - прибули пошукові та рятувальні бригади, а також команди лікарів.

  Джон Кей, прем`єр-міністр Нової Зеландії: "Я хочу запевнити вас - робиться усе можливе. Завали розбирають сотні рятувальників. Австралія та Сполучені Штати вже надіслали нам допомогу. Я мушу визнати, що сьогодні - страшний день для нашої країни. Уже відомо про 65 загиблих, і їхня кількість може зрости. Це трагедія не тільки для міста, а й для всієї Нової Зеландії".

  Землетруси в Крайстчерчі - не рідкість. Усього півроку томУ місто постраждало від поштовхів магнітудою в 7,1 бала. Двоє людей зазнали поранень, були зруйновані багато історичних будівель. Утім, цей землетрус - може стати найбільшим стихійним лихом з 1931 року, коли загинули 256 людей.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Столична влада доручила комунальним службам до вечора розчистити вулиці Києва
  Наступний матеріал
  У Бразилії поновили репетиції школи самби
  Теги: