Збільшити кількість миротворців в Південному Судані вирішила Рада Безпеки ООН

  Удвічі збільшити кількість миротворців в Південному Судані - вирішила Рада Безпеки ООН. Причиною назвали - необхідність захисту мирних громадян у момент загострення ситуації у цій африканській країні.

   

  Ще понад тиждень тому у суданській армії спалахнули міжетнічні сутички. Частина вояків - підтримала президента країни, інша -  його колишнього заступника, якого влада звинуватила у спробі державного перевороту. Політики належать до різних племен. Опозиція звинувачує владу у етнічних чистках. З моменту загострення конфлікту лише за офіційними даними у країні загинули понад півтисячі людей. За даними ж ООН - жертв щонайменше удвічі більше, а біженців - понад 80 тисяч. Організація Об’єднаних націй та держдеп США закликали сторони до переговорів. Ті погодились почати їх вже найближчими днями, втім сутички не припинились.

  Пан Гі Мун, генеральний секретар ООН: «ООН закликає сторони конфлікту у Південному Судані - негайно припинити насильство і розпочати мирний діалог. Задля безпеки мирних громадян - ООН додатково доправить до країни п"ять з половиною тисяч миротворців та понад чотири сотні поліцейських. Зволікати не можна, цю політичну кризу слід розв’язати якнайшвидше».  

  Попередній матеріал
  Північнокорейська армія у стані максимальної боєготовності
  Наступний матеріал
  Пшонці передали флешку із записом відеореєстратора з авто Чорновол [відео]
  Теги:
  Loading...