Завтра запрацюють трастові фонди НАТО для допомоги Україні

  НАТО готується допомагати українській армії грішми. Генсек Альянсу повідомив – уже від завтра мають запрацювати трастові фонди, про які домовилися на саміті в Уельсі. Новина – довгоочікувана і особливо приємна на тлі того, що деякі світові діячі і політики починають замовчувати українське питання.


  Бої в донецькому аеропорту, гуманітарна криза на Донбасі, черговий конвой із Росії – такі основні новини з України в іноземних медіа, та й ті не на перших шпальтах. Конфлікт тепер висвітлюють уже не як спалах екзотичної хвороби, а радше як хронічну недугу. Тож аналітикам доводиться пробиватися крізь байдужість, пояснюючи: конфлікт набагато ширший за бої на Донбасі. "Новою Холодною війною" називають його на сторінках канадської Globe and Mail. Нагадують – Росія бореться за вплив у Молдові і Грузії, у Франції та Німеччині.

  "Не тільки Україна" – називається стаття в американському часописі Politico. Автор її наголошує: пропагандою, загрозою брутальної сили і газовим шантажем Кремль затягує до своїх тенет колишні країни соцтабору – передусім Чехію та Угорщину – а Захід закриває на це очі. Навіть новий голова Європейської ради – поляк Дональд Туск – у вступній промові на новій посаді обмежився загальними фразами: "Європейський союз має бути сильним перед міжнародними викликами".

  Докладніше про загрози і захист говорив генсек НАТО. Більша частина прес-конференції Єнса Столтенберга так чи інакше стосувалася Росії чи України. Голова Альянсу розповів і про російські бойові літаки, що надто часто підлітають до повітряного простору країн НАТО, і про позитивне ставлення до санкцій проти Росії, і про те, що колись сподівається налагодити відносини з Москвою. Однак – не ціною компромісів: "Найкращий спосіб припинити гуманітарну кризу на Донбасі – це припинити вогонь і дотримуватися Мінської угоди... Росія ж розпалює конфлікт, підтримуючи сепаратистів. Численні конвої на наших очах перетинають кордон. Перетин кордону вантажівками, що називаються "гуманітарними" і нібито везуть гуманітарний вантаж – усе це відбувається без дозволу української влади. І це лише один приклад неповаги до кордону".

  Допоки Росія порушуватиме територіальну цілісність України – Альянс не поновлюватиме з нею відносин, заявив генсек. Для України ж двері залишатимуться відчиненими, і якщо вона забажає до НАТО і виконає всі необхідні вимоги – зможе вступити. Зброї українській армії Альянс не надаватиме – бо це можуть зробити лише окремі його члени. Ну а до того НАТО проводитиме спільні навчання з українською армією та допомагатиме їй грішми і консультаціями. 5 трастових фондів мають запрацювати вже завтра. Один з них - спеціально для допомоги пораненим українським воякам.

  Ксенія Новікова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Завтра з Харкова до Нідерландів відправлять уламки "Боїнга"
  Наступний матеріал
  Норму про супровід журналістів військовими в зоні АТО можуть сьогодні скасувати