Завтра стартує Всесвітній економічний форум у швейцарському Давосі

  Всесвітній економічний форум - стартує у середу у швейцарському Давосі. Обговорити нагальні проблеми сюди з’їжджаються близько двох тисяч учасників із них півсотні - це глави урядів і лідери світових держав. Українську делегацію на форумі очолюватиме президент Віктор Янукович. Він зустрінеться з головою форуму Клаусом Швабом, головою Європарламенту Мартіном Шульцем та іншими впливовими особами.

  Глобальна економічна криза та її наслідки - вже котрий рік поспіль стають топ-темою Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Якщо торік говорили про рецесію у Єврозоні та майбутнє Греції, то цього року мова йде про економічне майбутнє цілої планети. На думку засновника форуму Клауса Шваба - найголовніше зараз створити всі умови для того, щоб рецесія не повторилася. І запевнити у цьому людей.

  Клаус Шваб, засновник Всесвітнього економічного форуму: "Економічне зростання базується на оптимізмі. Чи достатньо впевнені споживачі у власному майбутньому, щоб витратити власні кошти? Чи впевнені у майбутньому великі бізнеси, щоб зробити відповідні інвестиції? Думаю, що саме цього ми повинні досягти - знову дати людям впевненість і більше оптимізму стосовно майбутнього, щоб надалі вони могли перетворити цей оптимізм в інвестиції".

  Санджай Ґупта, представник інвестиційної компанії: "Я б сказав світовим лідерам, що заходи жорсткої економії не обов’язково є найкращим виходом з кризи. Треба знизити ціноутворення активів, щоб інвестори - повернулися на ринок. Багато грошей крутяться десь на периферії. Ніхто не хоче нічого купувати, бо кожен перевантажений кредитами. І ціни - просто не сумісні з реальністю".

  Звернутися до екології на всесвітньому економічному форумі - планує генеральний секретар ООН. Зі світовими лідерами він хоче обговорити питання сталого розвитку - відновлювальних ресурсів і джерел енергії.

  Пан Гі Мун, генеральний секретар ООН: "Всесвітній Економічний Форум у Давосі дасть нам незвичайну можливість зібрати разом глав держав, бізнес-структур, громадських організацій і дати їм змогу відверто обговорити спільну співпрацю - задля подолання багатьох глобальних і регіональних викликів". 

  Участь у форумі візьмуть представники понад сотні держав. Це лідери бізнесу, фінансових структур, громадських організацій, а також - відомі політики. Обговорюватимуть гарячі питання у неформальній атмосфері, за суворих заходів безпеки. Два дні з п’яти - середу та четвер - перебуватиме на форумі й Віктор Янукович. На український ланч у п’ятницю - він не залишиться. Вперше за останні роки цей захід пройде без президента України.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Як комунальники розчищали територію біля палацу "Україна" [відео]
  Наступний матеріал
  Маштабні ДТП у Греції
  Теги:
  Loading...