Завтра ОБСЄ прийме рішення про розширення місії в Україні - Росія буде проти

  Уже завтра країни-члени ОБСЄ мають вирішити, чи збільшити присутність своїх спостерігачів на російсько-українському кордоні.


  У вітчизняному МЗС заявляють – позитивне для України рішення може заблокувати Росія. Українська сторона наполягає: ОБСЄ має спостерігати за ситуацією на всій непідконтрольній Україні ділянці кордону, а не лише на двох пунктах пропуску, як відбувається зараз.

  "Присутність спостерігачів ОБСЄ лише на двох пунктах пропуску має невисоку цінність. Україна продовжує наполягати на розширенні присутності ОБСЄ на всю ділянку українсько-російського кордону. В разі, якщо все ж таки Росія заблокує це рішення, саме вона нестиме відповідальність за невиконання цього ключового пункту мінських домовленостей", – повідомив Євген Перебийніс, речник МЗС України.

  За словами речника МЗС, до Донецької області уже прямують перші два безпілотні літальні апарати. Надалі для потреб спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі кількість безпілотників планують збільшити, а також оснастити спостерігачів відеокамерами, супутниковими системами та радарами.

  Нагадаємо, 24-го жовтня спливає термін перебування місії ОБСЄ на українсько-російському рубежі. Україна просить продовжити роботу місії і збільшити присутність спостерігачів ОБСЄ на ще двадцяти пунктах пропуску з російського боку кордону.

  Попередній матеріал
  Україна має відновити свій статус космічної держави - Президент
  Наступний матеріал
  За новим законом за купівлю голосів каратимуть і кандидатів, і виборців